Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża: przygotowania do 80-lecia diecezji

Kościół łomżyński przygotowuje się do świętowania jubileuszu 80-lecia diecezji łomżyńskiej. Diecezja łomżyńska została powołana przez papieża Piusa XI Bullą cyrkumskrypcyjną „Vixdum Poloniae unitas” z 28 października 1925 roku. W Łomży uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w czwartek 27 października specjalną sesją naukową podczas której omówiona będzie historia i dorobek kościoła łomżyńskiego. Następnego dnia – dokładnie w 80 lat od podpisania przez papieża bulli powołującej diecezję - w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odprawiona będzie uroczysta Msza św. jubileuszowa. Przewodniczyć jej będzie metropolita białostocki abp Wojciech Ziemba, a homilię wygłosi Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik.

Od kilku miesięcy kościół łomżyński intensywnie przygotowuje się do tego jubileuszu. To w ramach tych przygotowań wznowiono prace I Syndu Diecezji Łomżyńskiej, a podczas uroczystości jubileuszowych biskup Stanisław Stefanek ma podpisać owoce tej pracy, czyli Statuty Synodalne. Podczas uroczystości jubileuszowych oficjalnie zostanie też zakończony III Diecezjalny Kongres Eucharystyczny w Roku Eucharystii, który przeżywamy we wszystkich dekanatach od kilku miesięcy. W najbliższa niedzielę we wszystkich kościołach diecezji będzie czytany specjalny list ordynariusza diecezji łomżyńskiej bp Stanisława Stefanka, w którym zachęca on wiernych do czynnego udziału w jubileuszowych uroczystościach. - "My wszyscy, którzy tworzymy wspólnotę Kościoła Łomżyńskiego od 80 lat jako Diecezję, korzystamy z darów życia sakramentami świętymi, które ustanowił Chrystus jako znak swej zbawczej obecności w Kościele. To jest nasza droga do świętości, to jest droga naszego zjednoczenia z Chrystusem, to jest uczta weselna, na którą kolejne pokolenia gospodarzy naszego regionu były zapraszane przez Ojca bogatego w miłosierdzie" - napisał biskup.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę