Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Szkoły zamknięte co najmniej do 24 maja. Matury i egzamin ósmoklasisty w czerwcu.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski ogłosił w piątek, że obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół. - Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek - do 24 maja – mówił minister zapowiadając, że tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty będzie w dniach 16 - 18 czerwca. Jak zaznaczał minister to „daty dość odlegle i bezpieczne”.

Matura 2020 rozpocznie się 8 czerwca a egzaminy potrwają do 29 czerwca. 
- Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne – zapowiedział minister Piontkowski. - Przewidujemy także egzamin dodatkowy dla osób, którym nie pozwolą wyjątkowe warunki czy kondycja zdrowotna. Będzie to na początku lipca. Poprawki egzaminów maturalnych planowane są na początek września.
Minister Piontkowski zapowiedział także, że egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) ma odbywać się od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy (Formuła 2019) w dniach 17-28 sierpnia.

Minister Nauki Wojciech Murdzek ogłosił przedłużenie ograniczenia prowadzenia działalności dydaktycznej w szkołach wyższych do 24 maja. Zapowiedział także, że w związku z opóźnionymi maturami proces rekrutacji na studia będzie nieco zmodyfikowany. 
- Te terminy jednak pozwalają, by rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie – mówił minister Wojciech Murdzek. 

Obecny na konferencji Minister Zdrowia Łukasz Szumowski odnosząc się do czerwcowych terminów egzaminów mówił, że „te egzaminy będą przeprowadzone z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa - stąd rezygnacja z formy ustnej egzaminów.” 
- Nasze działania na przyszłość będą zależeć od tego jak zachowamy się dzisiaj.  Te prognozy i przewidywania zależeć będą również od tego, czy będziemy zakładali maseczki, zakrywali usta i nos czy będziemy zachowywali dystans na ulicach, czy w środkach komunikacji publicznej - mówił minister Szumowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę