Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Maseczkowi darczyńcy

Główne zdjęcie
fot. UMiG Nowogród

W Nowogrodzie, Zambrowie czy Łomży. Samorządowcy ogłaszają przekazywanie seniorom maseczek na twarze. W Łomży mają je otrzymać wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 60 lat, czyli w sumie ok. 16 tys. osób. W zakup maseczek prezydent Łomży zaangażował miejskie spółki, które niedawno wraz z nim wydały setki tysięcy złotych na organizację komercyjnych gal bokserskiej i MMA. To ile spółki wydają teraz na maseczki dla mieszkańców nie jest ujawniane.

„Radni Rady Miejskiej w Nowogrodzie postanowili pomóc seniorom zamieszkującym naszą gminę w wyposażeniu ich w maseczki zabezpieczające. Do inicjatywy dołączyły się panie z personelu obsługi Zespołu Szkół Samorządowych. Maseczki są już wykonywane. Pierwsze trafiły do mieszkańców przed świętami. Radni i sołtysi systematycznie będą je dostarczać seniorom z terenu Gminy Nowogród” - informuje Urząd Miejski w Nowogrodzie.

„Z inicjatywy Urzędu Miasta Zambrów zostaną przekazane maseczki ochronne dla mieszkańców miasta Zambrów korzystających z pomocy społecznej” - przekazuje Biuro Promocji Miasta Zambrów informując o wyznaczonych dwóch punktach: CARITAS (Woj. Polskiego 49) dla południowej i Szkole Podstawowej Nr 5 (Wyszyńskiego 6a) dla północnej  części miasta, w których maseczki będzie można odbierać w czwartek i piątek.

W Łomży maseczki miały początkowo trafić do posiadaczy Łomżyńskiej Karty Seniora, jednak ich dystrybucja została poszerzona o wszystkich mieszkańców Łomży, którzy ukończyli 60. rok życia. Takich osób jest w samej Łomży ok. 16 tysięcy. Prezydenty Mariusz Chrzanowski mówi, że zaangażował spółki miejskie, aby sfinansowały zakup kolejnych maseczek, by jak najszybciej dotarły one do naszych seniorów. W ubiegłym tygodniu 1000 sztuk przekazał do Ratusza MPWiK, a blisko 7000 maseczek zakupić ma też MPEC.

Prezesi obu spółek Mariusz Konopka i Radosław Żegalski nie odpowiedzieli na pytania ile środków wydają na wsparcie podmiotów walczących z koronawirusem. Wcześniej ratusz podawał, że Urząd Miejski w Łomży przeznaczył ponad 4 tys. zł na zakup materiału, z którego miało powstać około 5000 maseczek. Później w inicjatywę ich szycia włączyli się pracownicy placówek oświatowych, Dziennego Domu Senior +, Teatru Lalki i Aktora i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Do tej pory do skrzynek pocztowych seniorów z miasta miało trafić blisko 6000 maseczek, a reszta ma być rozdysponowana w przeciągu kilku najbliższych dni. 

Sieć „Żabka” zapowiedziała, że zaczyna w swoich sklepach sprzedaż jednorazowych maseczek ochronnych. Firma zapewnia, że będą one sprzedawane bez zysku. Opakowanie z 10 sztukami maseczek ma być sprzedawane w cenie 16,17 zł za pakiet, czyli ok. 1,62 zł za sztukę.  

***
W lutym i marcu w Łomży odbyły się dwie komercyjne gale, przy których oficjalnie reklamę wykupił prezydent miasta i dwie główne miejskiej spółki MPEC (ciepłownicza) i MPWiK (wodociągowo- kanalizacyjna). W sumie z budżetu miasta i tych dwóch miejskich spółek wydano wówczas ok. 220 tysięcy złotych. Co ważne, gdy w Łomży odbywała się druga gala, w Polsce były już zagrożenie koronawirusem, dlatego jej odwołania od prezydenta miasta domagał się Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży. Gala zakończyła się wielkim skandalem, ale na szczęście nie była wydarzeniem, które rozniosło po mieście zakażenie. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę