Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Serek na fali

Za ponad 20 mln złotych Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy wybuduje nowa linię produkcyjna serka wiejskiego. OSM Piątnica przygotowuje się do nowej inwestycji już od kilku miesięcy. Jak mówi prezes spółdzielni Zbigniew Kalinowski, firma nie mogła już sprostać zapotrzebowaniu na swój sztandarowy produkt. W tej chwili braki nie są aż tak duże, jednak sądzimy, że duży jest potencjał rozwoju tego produktu – mówi Kalinowski. Po rozbudowie, będzie to największa firma produkująca ten typ sera na świecie. Firma planuje dwukrotne zwiększenie skupu mleka. Już niedługo spółdzielnia chce kupować od rolników nie 100 a 200 mln. litrów mleka rocznie.

Realizacja inwestycji rozpocznie się już w przyszłym miesiącu. Zarząd liczy, że blisko połowę kwoty na rozbudowę przedsiębiorstwa uda się pozyskać ze środków strukturalnych dofinansowywanych przez budżet Unii Europejskiej. Umowy są już podpisane. Jeszcze tej jesieni stanie hala produkcyjna, jej wyposażanie rozpocznie się w przyszłym roku.
Inwestycje związane z powiększeniem linii produkcyjnej serka wiejskiego, OSM Piątnica przeprowadzał już trzy lata temu. Prezes Zbigniew Kalinowski przyznaje, że zapotrzebowanie przeszło jednak oczekiwania.
Przy okazji nowej inwestycji zwiększą się też możliwości produkcyjne innych produktów OSM Piątnicy.
Ta spółdzielnia mleczarska jest jedną z największych firm w regionie. Utrzymuje się w czołówce różnego rodzaju rankingów przedsiębiorstw krajowych branży rolno – spożywczej. Jest też firmą, która surowiec najlepszej jakości kupuje od rolników po najwyższej cenie w kraju.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę