Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pielęgniarka z bloku operacyjnego ma koronawirusa

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Trzecia osoba z personelu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ma potwierdzonego laboratoryjnie koronawirusa w organizmie. Po techniku rentgenowskim i Jacku Rolederze, pełniącym obowiązki dyrektora „szpitala zakaźnego”, do grupy potwierdzonych zarażonych dołączyła w Wielki Piątek pielęgniarka z bloku operacyjnego. Natychmiast została też poddana obowiązkowej kwarantannie domowej, w oczekiwaniu na drugi test, weryfikujący wyniki pierwszego badania wymazu z gardła.

Zakażona koronawirusem pielęgniarka bloku operacyjnego miała w Wielki Czwartek bezpośredni kontakt z pięcioma koleżankami po fachu. Potem dochodziło do kolejnych spotkań. W wyniku tego 20 osób: 3 salowe, 1 lekarz anestezjolog i 16 pielęgniarek z bloku pozostają w izolacji domowej. W Wielki Piątek lub Wielką Sobotę podejrzani poznają wyniki testów po badaniach laboratoryjnych.
- To kolejny przykład, przygnębiający, że należy maksymalnie ograniczać w okresie nasilania się epidemii kontakty osobiste – apeluje niezmordowanie wicedyrektor dr Joanna Chilińska. - Najlepiej jest w ogóle nie wychodzić z domu, żeby nie narażać siebie albo nie narażać innych na zakażenie.

Przypomnijmy, że w niedzielę, 29. marca, zaczęto wprowadzanie kwarantanny dla ludzi, z którymi miał kontakt technik rtg, pracujący w szpitalach: w Łomży, Grajewie i Warszawie. Potwierdzenie u niego koronawirusa spowodowało objęcie kwarantanną 21 pracowników, a przeprowadzone u nich testy nie wykazały zakażenia i mogli wrócić do pracy. Z kolei w poniedziałek Wielkiego Tygodnia okazało się, że zakażony koronawirusem jest też kierujący szpitalem zakaźnym p.o. dyrektora Jacek Roleder, przebywający obecnie na kwarantannie domowej, skąd kieruje działaniami podległego mu personelu. Z tegoż powodu 14 kolejnych pracowników Sanepid również skierował na kwarantannę.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę