Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Laptopy do zdalnego nauczania

Gmina Nowogród jest pierwszą gminą w regionie Łomży, która otrzyma pieniądze na zakup laptopów do zdalnego nauczania. Wczoraj wniosek gminy został pozytywnie oceniony i zaakceptowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. - W piątek złożyliśmy wniosek o 60 tys. zł. To maksymalna kwota o jaką mogliśmy się ubiegać – mówił burmistrz Grzegorz Palka wyrażając nadzieje, że 25 laptopów do wybranych rodzin uczniów z tej gminy trafi zaraz po świętach Wielkiej Nocy.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa od 1 kwietnia prowadzi nabór wniosków o 100 proc. dofinansowania na zakup sprzętu, który będzie użyczany uczniom na czas zdalnej edukacji. W ramach projektu można kupować laptopy lub tablety. W sumie w całym kraju do podziału jest 186 mln zł, ale samorządu, które mogą się obiegać o to wsparcie obowiązują limity środków. W zależności od liczby uczniów mogą ubiegać się o dotację 35 tys. zł, 45 tys. zł, 60 tys. zł, 70 tys. zł, 80 tys. zł lub 100 tys. zł. 

Gmina Nowogród jest pierwszą z okolic Łomży, której wniosek została zaakceptowany.
- Na chwilę obecną zakładamy, że zakupimy 25 laptopów. Będą to laptopy dla uczniów, przy czym chcemy rozdzielić je pomiędzy rodziny, w których jest trudna sytuacja materialna, i z których w naszej szkole uczy się dwoje, troje czy nawet więcej dzieci – mówił burmistrz Palka. - Zakładamy,  że raczej we wszystkich rodzinach, z dziećmi uczęszczającymi do szkoły, jakieś komputery już są. W większych rodzinach jest jeden komputer do użytku dla kilkorga dzieci i teraz, w związku z koniecznością zdalnej nauki, pojawia się problem z dostępem do niego. Do tych rodzin chcemy te nowe laptopy przekazać – dodaje.

Burmistrz Nowogrodu mówi, że komputery, które będzie chciał kupić, za pozyskane środki z   Centrum Projektów Polska Cyfrowa, powinny być klasy biznes. 
- Zakładamy, że po powrocie uczniów do normalnych zajęć w klasach, te laptopy wrócą do szkoły i będą wykorzystywane przez nauczycieli do prowadzenia normalnych zajęć. Dlatego zależy nam, aby były one odpowiedniej jakości i mogły posłużyć przez kilka kolejnych lat – dodaje Grzegorz Palka.    

Dodajmy, że w gminie Nowogród  jest około 400 uczniów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę