Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Odszkodowania nie będzie

Miasto Łomża nie musi wypłać stutysięcznego odszkodowania Łomżyńskiej Agencji Informacyjnej za zerwanie umowy na dzierżawę „Muszli” przy ulicy Zjazd – orzekł Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Sąd rozpatrywał odwołanie miasta od wyroku łomżyńskiego sądu, który nakazał samorządowi miasta wypłatę łomżyńskiemu przedsiębiorcy, właścicielowi ŁAI, około 125 tys złotych odszkodowania. Zdaniem Sądu Apelacyjnego miasto musi jedynie zwrócić biznesmenowi 12 tys zł. To pieniądze za chodnik, który wybudował tu przedsiębiorca.

Sprawa ciągnie się już od dwóch lat. Pretekstem do zerwania umowy było ogrodzenie muszli przed biletowanym koncertem Krzysztofa Krawczyka. Władze miasta uznały, że biznesmen nie mógł samowolnie postawić tak żadnego ogrodzenia, nawet na kilka dni i dlatego umowę dzierżawy zerwały. Sąd Administracyjny uznał, że miasto miało prawo zerwać umowę, bo przedsiębiorca naruszył istotnie jej warunki.
Wyrok nie jest prawomocny. Biznesmenowi przysługuje jeszcze jego kasacja.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę