Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

KGHM dla szpitala w Łomży

Główne zdjęcie
Ponad 1000 litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept Fundacja KGHM Polska Miedź przekazała do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Fundacja KGHM Polska Miedź w ramach darowizny przekazuje 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept szpitalom, hospicjom i innym placówkom medycznym na terenie całej Polski. Ponad 1000 litrów płynu Nitrosept trafiło również do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Magazyn z którego realizowane są wysyłki płynu do dezynfekcji Nitrosept
Magazyn z którego realizowane są wysyłki płynu do dezynfekcji Nitrosept

- To część pomocy w przeciwdziałaniu rozprzestrzenia się koronawirusa w Polsce, KGHM Polska Miedź na bieżąco reaguje na prośby dotyczące wsparcia w powstrzymaniu epidemii – przekazuje Marcin Bagiński. - Do tej pory Polska Miedź wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej KGHM włączyła się m.in. w produkcję środków do dezynfekcji (specjalną linię technologiczną uruchomiła spółka NITROERG produkując płyn Nitrosept) czy produkcję maseczek i fartuchów i ochronnych (KGHM ZANAM). Fundacja KGHM wsparła m.in. zakup respiratorów.

Do Polski trafił także pierwszy z transportów ze sprzętem medycznym zakupionym przez KGHM w Chinach. Lubińska spółka dokonała zakupu sprzętu medycznego o łącznej wartości przekraczającej 15 mln USD (ok. 60 mln zł). W sumie przetransportowanych będzie 600 tys. masek medycznych, ponad 250 tys. kombinezonów, kilkadziesiąt tysięcy par gogli ochronnych oraz około 150 respiratorów. Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, które będzie decydować o jego dokładnym przeznaczeniu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę