Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Wychodzą z kwarantanny. Setki legalnie, niektórzy nielegalnie

Wczoraj dwutygodniowa kwarantannę domową skończyło ponad 650 osób, które wróciły do Polski 15 marca. Dziś skończy się ona dla kolejnych ponad 500 – podała Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Mimo to coraz więcej osób trafia na kwarantannę w związku z bezpośrednim kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem. Policjanci codziennie sprawdzają czy jest ona przestrzegana. Wczoraj ujawniono 9 przypadków jej złamania. Najwięcej w powiecie wysokomazowieckim.

Jak przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 617 osób odbywających kwarantannę domową. W 9 przypadkach osób odbywających kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. Najwięcej takich zdarzeń odnotowano na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Czterech osób sprawdzanych nie było, gdy odwiedzili ich policjanci. Po dwa takie zdarzenia odnotowano na terenie powiatów hajnowskiego oraz suwalskiego, a jedno w powiecie augustowskim. 
- W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające – podaje Policja. 
Przypomnijmy za złamania kwarantanny grozi kara nawet do 30 tys. złotych. 

Policjanci sprawdzają także przestrzeganie innych obostrzeń i ograniczeń wprowadzonych przez Rząd, aby zminimalizować rozprzestrzeniania się koronawirusa. To m.in. zakazy gromadzenia się osób, przemieszczania się, czy ograniczenia w transporcie publicznym. Jak podaje KWP w całym województwie podlaskim zgłoszono wczoraj 27 interwencji związanych z ich łamaniem. Większość z nich nie zostało potwierdzonych. W pozostałych przypadkach policjanci nałożyli 7 mandatów karnych, dwa razy zastosowali pouczenia, a w dwóch kolejnych prowadzone są czynności w sprawie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę