Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Emerytowany wojskowy zatrzymany za łapówki od poborowych

60-letniego emerytowanego pułkownika z Warszawy zatrzymała pod zarzutem płatnej protekcji policja w Wysokiem Mazowieckiem - poinformował oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w tej miejscowości Grzegorz Malinowski. Wojskowy został zatrzymany w poniedziałek w toku prowadzonego śledztwa dotyczącego załatwiania poborowym z terenu powiatu odroczeń lub zwolnień ze służby wojskowej czy zmian kategorii poborowych.

60-letni Janusz R. nie pracował w żadnej z komisji rekrutującej poborowych, oferował załatwianie odroczeń w zamian za łapówki. Mówił, że dobrze zna przepisy i powoływał się na znajomości w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.
Jak powiedział Malinowski, emerytowany pułkownik przyznał się w trakcie przesłuchania, że pięciokrotnie przyjął pieniądze - łącznie było to 15 tys.
"Jednorazowo przyjmował po 3 tys. złotych. Mówił, że robił to wyłącznie w celach finansowych" - dodał policjant. Za płatną protekcję podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.
Informacje o wojskowym, który "pomaga" załatwiać odroczenia ze służby wojskowej rozchodziły się "pocztą pantoflową", a sprawa wyszła na jaw przez przypadek. W ocenie policji, wojskowy wykorzystywał najczęściej trudną sytuację rodzinną i materialną poborowych oraz ich rodzin.
Malinowski poinformował, że podejrzany brał pieniądze nawet od tych osób, którym odroczenie przysługiwało bez żadnych wątpliwości.
Podejrzany jest w dyspozycji prokuratury. Jeszcze nie wiadomo czy ta będzie występowała do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę