Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Zambrowski szpital wraca do powiatu

Podczas wtorkowej sesji radni Miasta Zambrów zdecydowali o rozwiązaniu spółki „Szpital Miejski” i zwróceniu tutejszego szpitala samorządowi powiatowemu. Miasto przejęło od powiatu szpital w 2002 roku, bo była to jedyna szansa na uratowanie placówki przed bankructwem. Zgodnie z tamtym porozumieniem miasto przejmowało szpital i zapewniało pieniądze na jego bieżącą działalność, a powiat miał spłacać sięgający kilku milionów złotych dług. Teraz miasto z porozumienia się wycofało. Szpital wróci do powiatu za pół roku.

Powodem bezpośrednim wycofania się samorządu Zambrowa była ubiegłotygodniowa decyzja radnych powiatu zambrowskiego. Nie zgodzili sie oni na przekazanie na własność spółce „Szpital Miejski” dwóch nieruchomości użytkowanych przez szpital przez co de facto sprzeciwili się planom burmistrza Zambrowa Kazimierza Dąbrowskiego wprowadzenia do tej spółki prywatnego inwestora z kapitałem. Według burmistrza taki inwestor z branży medycznej był zainteresowany zainwestowaniem w szpital, co z kolei gwarantowałoby rozwój spółki przez kolejne lata.
Radni powiatu zambrowskiego jednym głosem projekt przekazania Szpitalowi Miejskiemu tych nieruchomości odrzucili, przekreśliło plany burmistrza.
Groźbę oddania szpitala powiatowi burmistrz Zambrowa zapowiadał od razu po głosowaniu radnych powiatu, a teraz stało się to faktem. Szpital ma wrócic do powiatu zambrowskiego od 1 kwietnia 2006 roku.

Dodajmy, że starostwo w Zambrowie nadal spłaca stary dług tutejszego szpitala. Na koniec tego roku będzie to jeszcze 4,5 mln zł.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę