Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Jesteśmy ludźmi wielkich serc. Mimo wszystko!

- Po przejściu wstępnych badań pięćdziesiąt trzy osoby oddały niemal 29 litrów krwi. To naprawdę bardzo, bardzo dużo - mówi Tadeusz Babiel podsumowując niedzielna akcję krowiodawczą w parafii Krzyża Świętego „Oddaj krew... z Chrystusem”. - Do udziału w akcji krwiodawstwa zgłosiło się aż pięćdziesiąt dziewięć wielkich serc - podkreśla.

Wartość tego daru jest wielka bez względu na to czy pochodzi od kobiety, czy mężczyzny; czy podarowała go krawcowa, ekspedientka, rolnik, sportowiec, nauczycielka, lekarz, ksiądz, czy ktokolwiek inny. Jednorazowo ofiarowane niecałe pół litra tego specyfiku może uratować życie nawet trzem osobom. Ten dar nie ma przynależności organizacyjnych czy politycznych przekonań ani wyborczych preferencji. W istocie, nie ma też ceny.
– Krew! Życiodajny płyn krążący w naszych organizmach.
W czasie szerzącej się epidemii dar krwi nabiera jeszcze większej wartości. Z każdym dniem, wraz ze wzrostem liczby zainfekowanych i objętych kwarantanną, spada liczba osób mogących podzielić się tym niezastąpionym lekiem. Tym większą wdzięczność winni jesteśmy tym, którzy właśnie teraz niosą bezinteresowną pomoc dzieląc się własną krwią z walczącymi o zdrowie i życie.
W niedzielę, 29 marca, w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży odbyła się 63. już edycja parafialnej akcji Oddaj krew... z Chrystusem. Jej przygotowaniu towarzyszyły wielkie obawy co do frekwencji dawców, a przeprowadzeniu – wyjątkowe środki ostrożności.
Okazało się, że w trudnych czasach jesteśmy szczególnie ofiarni i solidarni. 
Do udziału w akcji krwiodawstwa zgłosiło się aż pięćdziesiąt dziewięć wielkich serc. Po przejściu wstępnych badań pięćdziesiąt trzy osoby oddały niemal 29 litrów krwi. To naprawdę bardzo, bardzo dużo.
Dziękujemy wszystkim, którzy nie bacząc na zagrożenia i emocje towarzyszące sytuacji łomżyńskiej służby zdrowia, z wielką roztropnością, cierpliwością i wyrozumiałością, otworzyli swe serca na potrzeby bliźnich. W sposób szczególny dziękujemy tym, którzy po raz pierwszy w życiu, właśnie teraz oddali krew. Dziękujemy ekipie łomżyńskiej służby krwi oraz wielu życzliwym wolontariuszom, którzy przygotowali Centrum Katolickie do bezpiecznego przeprowadzenia zbiórki krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy w mediach, na stronach internetowych oraz kartach lokalnych periodyków propagowali tę edycję parafialnej akcji, rozpoczynającą trzynasty rok oddawania krwi... z Chrystusem. Myślę, że do obecnej sytuacji wyjątkowo dobrze odnosi się znane nam wszystkim przysłowie: prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Ten egzamin z przyjaźni zdajemy celująco!
Kolejna edycja akcji Oddaj krew... z Chrystusem została zaplanowana na 14 czerwca, kiedy, mamy nadzieję, można będzie przeprowadzić parafialny festyn.

Tadeusz Babiel
Fot. Jarosław Kucisz

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę