Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomża ma posła i senatora... a może i jeszcze więcej

Wybory zakończyły się w niedzielę wieczorem, ale o wiele trudniejsze niż głosowanie okazało się ustalenie wyniku. W wielu komisjach okręgowych popełniono błędy przez co oficjalne ogłoszenie wyników opóźniło się... Mają być podane dopiero dziś. W poniedziałek późnym wieczorem Okręgowej Komisji Wyborczej w Białymstoku udało się zsumować dane i wychodzi, że z Łomży Lech Antoni Kołakowski będzie posłem, a Ludwik Zalewski senatorem.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomża i lider lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości Lech A. Kołakowski uzbierał 6373 głosów. Zdecydowanie ponad połowę z nich w samym mieście Łomża. Z nieoficjalnych danych wynika, że uzyskał tu niemal 4 tys głosów.
Drugi pod względem liczy poparcia łomżan jest obecny wiceprezydent miasta Marcin Sroczyński wystawiony na kandydata do Sejmu przez Platformę Obywatelską. Sroczyński w mieście zdobył ponad 3 tys głosów. Choć to nie są wyniki oficjalne wychodzi że w Sejmie jednak on nie zasiądzie.
O mandat poselski „modli się” Jan Jarota z Ligi Polskich Rodzin. Przewodniczący Rady Miasta Łomża w parlamencie będzie jeśli OKW przydzieli LPR dwa mandaty poselskie
Bardzo duże poparcie mieszkańców uzyskał także ex łomżyniak Marek Strzaliński. Lider SLD – obecny Wojewoda Podlaski, teraz mieszkaniec Białegostoku, w Sejmie będzie bo w sakli całego województwa uzyskał poparcie rzędu 11 tys głosów.

Z regionu w Sejmie zasiądą jeszcze: starosta wysokomazowiecki Jacek Bogucki (7189), i być może starosta kolneński Andrzej Duda (2384) – obaj z PiS, a także prezes Mlekpolu Grajewo Edmund Borawski (5311 głosów).

W Senacie na pewno zasiądzie płk Ludwik Zalewski (LPR) z Łomży który uzyskał 70 355 głosów poparcia. To trzeci wynik. Więcej uzyskali prezes PiS Krzysztof Putra, na którego zagłosowało 120 757 wyborców i Jan Szafraniec (LPR) 88 268 głosów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę