Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wysoki stopień zagrożenia pożarowego w lasach nadleśnictw Łomża i Nowogród

Główne zdjęcie
Pożar lasu. Fot archiwum

Wysoki stopień zagrożenia pożarowego odnotowano w lasach nadleśnictw Łomża i Nowogród. Leśnicy zachęcają do korzystania ze spacerów, dopóki jest to jeszcze możliwe.

- Wysoki stopień zagrożenia pożarowego występuje, gdy wilgotność ściółki spada poniżej 10 procent. Jeśli opadów deszczu nie będzie jeszcze przez pięć kolejnych dni, automatycznie wprowadzony zostanie zakaz wstępu do lasów – uprzedza nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża Dariusz Godlewski.

Na razie jednak można z jego uroków korzystać i leśnicy do tego nawet namawiają. Ich zdaniem to lepszy wybór niż parki, czy skwery, gdzie jest o wiele częściej można spotkać grupy innych ludzi. Spacery po lesie także wymagają pewnych sposobów zapewnienia sobie (i innym) bezpieczeństwa. Przede wszystkim powinny odbywać się wyłącznie w gronie najbliższych, z którymi i tak przebywamy na co dzień. Spotkania towarzyskie w lesie nie różnią się od takich na ulicy, lepiej więc ich unikać. Wizyta w lesie to także szansa na odkrywanie nowych miejsc i rzadziej odwiedzanych traktów – te najbardziej popularne szlaki, kuszą także innych spacerujących. Wyprawa do lasu nie musi być także daleka od miejsca zamieszkania, ani długotrwała.

- No i przede wszystkim, nawet przy przestrzeganiu wszystkich tych zasad, po powrocie z wycieczki powinniśmy umyć ręce – zaleca nadleśniczy.

Wysoki stopień zagrożenia pożarowego jest także w lasach Suwalszczyzny, w Nadleśnictwach Bielsk, Dojlidy, Hajnówka i Rudka określone jest ono jako średnie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę