Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Turyści przestraszyli się stada wilków

Kilka godzin trwała akcja poszukiwania pary turystów, którzy zgubili się w Biebrzańskim Parku Narodowym. 30-letnia kobieta i o 7 lat starszy mężczyzna wystraszyli się stada wilków i chcąc przed nimi uciec stracili orientację w terenie.

Akcja rozgrywała się w sobotę wieczorem. Policjanci z komendy w Mońkach zgłoszenie od zagubionej pary otrzymali po 17.00.  Akcja poszukiwawcza nie należała do łatwych, bo teren na którym przebywali wystraszeni turyści był bagnisty i zapadał zmrok. Jak przekazują ponieważ turystka miała aktywny telefon, ponownie nawiązano z nią kontakt. W trakcie rozmowy, próbowano wstępnie zlokalizować, gdzie para znajduje się. Kobieta powiedziała, że są niedaleko jakiejś wieży widokowej. Policjantom pomógł w działaniach przewodnik Biebrzańskiego Parku Narodowego, który informacje te przeniósł na topografię. Ustalono, że para prawdopodobnie znajduje się na czerwonym szlaku, w rejonie działu Kumkowskiego. Po przejściu około 3 kilometrów trudnym, bagnistym terenem prowadzeni przez przewodnika policjanci odnaleźli zagubionych turystów. Jak przekazują byli wystraszeni i zmarznięci. Od wezwana pomocy mijała już trzecia godzina. 
Turyści bezpiecznie zostali wyprowadzeni z bagien, a w niedzielę za zaangażowanie oraz profesjonalizm dziękowali policjantom oraz przewodnikowi z Biebrzańskiego Parku Narodowego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę