Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 109 - tekst sponsorowany

Wywiad z kandydatem na posła Mieczysławem Leszkiem Glińskim

Główne zdjęcie
Mieczysław Gliński

Izabela Wojno: Czy „papuga” może być dobrym posłem? MG: Praca adwokata polega na interpretowaniu prawa i określonych stanów faktycznych zachowań ludzi i podmiotów zbiorowych, a także na reprezentowaniu osób przed organami wymiaru sprawiedliwości, urzędami. Praca posła polega na uczestniczeniu w procesie stanowienia prawa i reprezentowaniu interesów wyborców. Można zatem powiedzieć, że obie profesje mają ze sobą wiele wspólnego.

W USA prawie wszyscy senatorzy i kongresmani to prawnicy z praktyką adwokacką lub prokuratorską. Podobnie jest w krajach Europy Zachodniej. W Polsce proporcje są odwrotne.
Brak wykształcenia prawniczego posłów wpływa na jakość stanowionego prawa. O tym, jakie w Polsce jest prawo wszyscy wiemy. Aby przeczytać jedną ustawę trzeba sięgnąć po kilka, czasami kilkanaście dzienników ustaw. Ustawy poprawia się po wielokrotnie w ciągu kilku lat obowiązywania.

Wykształcenie ma Pan odpowiednie, doświadczenie zawodowe też, ale czy zna Pan problemy ludzi?

Czy znam problemy ludzi? Do mnie przychodzą wyłącznie ludzie z problemami i to różnej natury - osobistej, zawodowej, przychodzą ludzie różnej profesji: robotnicy, rolnicy, prywatni przedsiębiorcy, mógłbym wymieniać dalej. Mogę więc powiedzieć, że znam problemy ludzi mieszkających w Łomży, Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem i okolicach. Uważam, że będąc posłem część tych problemów będę mógł rozwiązać zmieniając prawo.

Powiedział Pan, że zna problemy przedsiębiorstw.

Znam te problemy ze spraw, które prowadziłem. Żywo interesuję się też problemami firmy, którą w 1992r. tworzyłem wraz Wiesławem Kozikowskim, a dzisiaj jestem przewodniczącym jej rady nadzorczej. Jest to spółka, którą znają chyba wszyscy łomżyniacy - UNIFACTOR S.A.. Spółka zajmuje się głównie tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania dla średniej wielkości przedsiębiorstw i z powodzeniem konkuruje z największymi producentami.
Wiem, że łomżyńskie firmy zmagają się z wieloma trudnościami. Liczę, że te natury prawnej zostaną wkrótce wyeliminowane. Pozostaje jednak przekonanie, że to, co zostało wytworzone w Łomży jest gorsze od tego z Warszawy. Zadaniem polityków, w tym posłów jest przypominanie, że Łomża, że Podlasie to taka sama Polska jak Mazowsze czy Wielkopolska, że jest to dobry region do zamieszkania i inwestowania.

Dlaczego Pan kandyduje?

Chcę zostać posłem, aby realizować marzenie wielu z Nas, myślę, że wszystkich Obywateli Województwa Podlaskiego, o sprawiedliwym i dostatnim Państwie z możliwościami rozwoju dla każdego.
Posłem nie muszę, ale chcę być. Nie muszę, bo nie jestem zawodowym politykiem (jestem adwokatem), nie jestem też zainteresowany zdobywaniem urzędów publicznych po to, aby mieć (lepszą) pracę.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę