Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyński eMPEC monopolistą

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży karę w wysokości 23 tys. zł za stosowanie praktyk monopolistycznych. Kara UOKiK-u jest pokłosiem prowadzonej od początku 2004 roku przez prokuraturę łomżyńską sprawy nieprawidłowości w MPEC-u. W ocenie prokuratury miejska spółka narzucała spółdzielniom mieszkaniowym i administracjom budynków komunalnych zbyt duże jak na ich potrzeby limity ciepła, przez co zarobiła o 3 miliony zł więcej.

Kara nałożona przez UOKiK za praktyki monopolistyczne zdaje się potwierdzać trafność spostrzeżeń prokuratorów. Tymczasem Ryszard Fiedorowicz wiceprezes łomżyńskiego MPEC z zarzutami tymi się nie zgadza. Podkreśla, że spółka już złożyła odwołanie od decyzji prezesa UOKiK nakładającej na nią karę.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę