Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Szpital w Łomży - mniej, więcej, mniej pieniędzy na następny rok

Pieniędzy będzie więcej - ale mniej – tak o przyszłorocznym budżecie służby zdrowia mówi dyrektor szpitala w Łomży Maria Jaszewski. Ministrowie Zdrowia i Finansów zatwierdzili plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2006 rok. Zakłada on, że wszystkie oddziały regionalne Funduszu otrzymają więcej pieniędzy o co najmniej 3 procent w stosunku do budżetów tegorocznych. Podlaskie ma mieć o ok. 6,7% więcej pieniędzy, ale nakłady na leczenie w szpitalach mają wzrosnąć tylko o 1%. Jak podkreśla Jaszewski przy uwzględnieniu choćby inflacji okazuje się, że pieniędzy będzie mniej.

Jaszewski podkreśla, że ostatecznie podlaskie dostało nawet op 3 mln zł mniej niż wynikałoby to ze wstępnego planu przedstawianego dyrektorom szpitali przez prezesa NFZ- Jerzego Millera jeszcze w ubiegłym tygodniu.
Dyrektor Jaszewski dodaje, że dziś nie ma tak jak w ubiegłym roku groźby zamknięć szpitalnych oddziałów, ale tylko dlatego, że pacjenci nie są na nie przyjmowani, a zapisywania do specjalnych kolejek. Te już wchodzą w przyszły rok.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę