Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Studenci Informatyki PWSIiP ze stypendiami Sonarolu

Główne zdjęcie
(Fot. J. Bochenko)

Czworo najlepszych studentów Informatyki z łomżyńskiej „Państwówki” przez rok będzie otrzymywało comiesięczne naukowe stypendia prywatne w wysokości 1.500 złotych. Fundatorem stypendiów jest firma Sonarol. - Pomysł na współpracę narodził się z potrzeby rozwoju firmy oraz z potrzeby docenienia najlepszych studentów z Łomży, którzy chcą wkroczyć w dorosłe życie zawodowe w sposób rzetelny i odpowiedzialny – mówił Stanisław Najda, współwłaściciel firmy Sonarol. - Zależy nam na długofalowej współpracy, dlatego damy młodym informatykom możliwość wykonywania swojej pracy zdalnie, aby nie czuli się ograniczani, nie tracili czasu na dojazdy.

Stypendyści Sonarol-u (Fot. J. Bochenko)
Stypendyści Sonarol-u (Fot. J. Bochenko)
(Fot. J. Bochenko)
(Fot. J. Bochenko)

Stypendia otrzymali studenci piątego semestru informatyki. Kilka miesięcy wcześniej zostało podpisane porozumienie pomiędzy PWSIiP a firmą Sonarol specjalizującą się w produkcji okien, styropianu, maszyn rolniczych oraz przemysłowych, na mocy którego firma zadeklarowała bycie fundatorem naukowych stypendiów prywatnych. 
– Biznes inwestuje w młodą, zdolną kadrę, stara się wspomagać proces kształcenia. Oczywiście współpraca jest dwustronna: naszym celem jest kształcenie praktyczne, studenci odbędą w firmie praktyki, napiszą na ich bazie prace dyplomowe, aplikacyjne, a po ukończeniu studiów będą mogli podjąć pracę w firmie Sonarol w dziale IT –  informuje dr inż. Aneta Wiktorzak, dziekan Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP.
– Nasz rozwój będzie zaplanowany, konstruktywny. Skorzystamy finansowo otrzymując stypendium, ale także nasza przyszłość stała się bardziej zaplanowana, ukierunkowana. Wiemy, że po ukończeniu studiów będziemy rozwijać się w konkretnym miejscu pracy – mówi Klaudia Kacprzak, studentka informatyki PWSIiP.
Poza nią stypendia Sonarolu otrzymali także: Bartosz Kaczorowski, Bartosz Przybylski oraz Mateusz Sobiech. Uczelnianą współpracę z firmą Sonarol zainaugurował dr Stanisław Kaczyński, pełnomocnik rektora ds. współpracy z gospodarką. Po podjęciu pracy w Sonarolu żacy trafią do działu informatycznego. Już teraz firma zaproponowała im cykl szkoleń, które umożliwią optymalne zapoznanie się ze środowiskiem informatycznym przedsiębiorstwa, językami programowania i dość rozległym obszarem pracy. 

Sonarol istnieje od 1997 roku. Siedzibę ma w Jedwabnem, a zakłady w Jeziorku i Miłomłynie przy Ostródzie. Zatrudnia ponad sześciuset specjalistów, a swoje produkty dystrybuuje do dwudziestu czterech krajów. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę