Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

środa 21.09.2005

Gazeta Współczesna - Aż strach mieszkać Kurier Poranny - Kiełbasa z urzędu Gazeta Wyborcza - Stypendia od premiera

Gazeta Współczesna - Aż strach mieszkać
Najwyższe czynsze za mieszkania w Polsce są tylko w centrum Warszawy i... w centrum bagien biebrzańskich. Lokatorzy wojskowego osiedla w Osowcu Twierdzy płacą nawet po tysiąc złotych za miesiąc. Mają za te pieniądze... zagrzybione ściany i brudne klatki schodowe. Kto żyw, opuszcza Osowiec, połowa lokali stoi pusta.
Kadra zawodowych żołnierzy z JW w Osowcu zajmowała 80 mieszkań. Armia dbała o nich do końca lat 90. Później osiedle przejęła Wojskowa Agencja Mieszkaniowa i... skończył się dobrobyt, zaś czynsze wzrosły z 300 nawet do tysiąca złotych. Lokatorzy sądzą, że mieszkają w najdroższych mieszkaniach w Polsce.
WAM przejęła bowiem lokatorów oraz mieszkania i kotłownię. Mieszkańcy twierdzą, że płacąc takie czynsze utrzymują pustostany.
Połowa mieszkań opustoszała, ponieważ Wojskowa Agencja Mieszkaniowa podwyższyła drastycznie czynsze i opłaty stałe.
– Mimo że mamy wodomierze, to każe się nam płacić za każdy metr sześc. wody aż po 83 zł od każdej osoby (np. w Mońkach ok. 11 zł za 1 msześc.). Zarośniemy brudem przy tych złodziejskich stawkach – tłumaczy Haffke.
Haffke wyliczył, że za swoje 72-metrowe mieszkanie płaci blisko 800 zł. Liczniejsze rodziny płacą zaś nawet do 1000 zł.
więcej: Gazeta Współczesna - Aż strach mieszkać

Kurier Poranny - Kiełbasa z urzędu
Są na urlopie, ale w pracy. Tak prowadzą kampanię wyborczą podlascy notable. Na wolnym wpadną do urzędu na konferencję, podpiszą dotację i pochwalą się na wyborczym wiecu.
Józef Klim, zastępca prezydenta Białegostoku, wicestarosta Damian Raczkowski, wojewoda Marek Strzaliński, wicemarszałek Krzysztof Tołwiński i członkowie zarządu województwa: Jan Kamiński i Jan Syczewski – to urzędnicy, którzy chcą zostać posłami. Z tego grona jedynie Tołwiński nie wziął urlopu na czas kampanii wyborczej. Niestety niektórzy, mimo że wzięli wolne, dalej przyznają dotacje i akceptują strategiczne dla województwa inwestycje. Z wielką chęcią podejmują decyzje, na które mieszkańcy Podlasia czekali od dawna. Na przykład podzielili ogromne pieniądze ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, mieszkańcom Wasilkowa obiecali obwodnicę, na którą ludzie czekali od ponad 15 lat, a kierowcom trasy Białystok – Augustów drogę o europejskim standardzie. Kandydaci chętniej niż wcześniej przyjmują zaproszenia na uroczystości regionalne. – To nie jest żadna kampania. My po prostu nie chcemy zaniedbywać swoich obowiązków – próbują się usprawiedliwić.
Jestem na urlopie, ale dzisiaj nie...
Wojewoda Marek Strzaliński i kandydat do parlamentu SLD oficjalnie od kilku tygodni przebywa na urlopie. Jednak zrezygnował z dnia wolnego, żeby wczoraj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej osobiście pochwalić się, że wyraził zgodę na modernizacje podlaskich dróg.
więcej: Kurier Poranny - Kiełbasa z urzędu

Gazeta Wyborcza - Stypendia od premiera
Pasjonaci nauki, kujony, nadgorliwcy? Wczoraj 117 uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało z rąk podlaskiego kuratora oświaty stypendia naukowe
Troje najlepszych podlaskich uczniów już 9 września odebrało pamiątkowe dyplomy w Warszawie. Ich szkolna średnia przekroczyła 5,7. To już po raz ósmy Prezes Rady Ministrów przyznaje stypendia dla najlepszych szkół kończących się maturą. Stypendysta musi mieć najwyższą średnią w szkole (ale powyżej 4,75) lub być wybitnie uzdolniony w danej dziedzinie. Kandydatów zgłaszają szkoły.
- Oni po prostu lubią się uczyć - ocenia podlaski kurator oświaty dr Zofia Trancygier-Koczuk. - Niektórzy pragną podzielić się pieniędzmi z uboższymi kolegami. Właśnie jeden ze stypendystów prosił mnie, bym pomogła mu wskazać takie osoby, bo połowę stypendium chce przeznaczyć dla dzieci z Narewki, a pozostałą część - z Białegostoku.
Miesięcznie każdy z uczniów otrzyma 258 zł.
więcej: Gazeta Wyborcza - Stypendia od premiera

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę