Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Stypendia dla uczniów i studentów z terenu powiatu

Około 100 uczniów i 17 studentów z terenu powiatu łomżyńskiego będzie przez najbliższy rok szkolny otrzymywało stypendia „europejskie” Starostwo Powiatowe w Łomży podpisało z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowy na realizację w roku szkolnym 2005/2006 projektów stypendialnych dla uczniów i studentów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

W sumie na realizację wypłat stypendiów – podobnie jak w roku ubiegłym – Starostwo otrzyma 172 tys. zł. 2/3 tej kwoty pójdzie na stypendia dla 100 uczniów dwóch szkół prowadzonych przez Powiat Łomżyński tj. w Zespołu Szkół w Marianowie i w Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem. Średnia wysokość stypendium na 1 ucznia wyniesie 120 zł miesięcznie.
Na realizację projektu stypendialnego dla studentów Starostwo będzie miało 52.200 zł. Pozwoli to na objęcie pomocą stypendialną 17 studentów zamieszkałych na terenie powiatu. Średnia wysokość stypendium dla studentów to 336 zł. miesięcznie.
Projekty są realizowane w ramach Działania 2.2 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego – „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne”.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę