Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Rafał B. po pijanemu zabił w święta

Od 2 do 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia jadąc samochodem pod wpływem alkoholu, śmiertelnie potrącił pieszego. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Wincenta koło Kolna. Prokuratura poinformował, że Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

O zdarzeniu informowaliśmy 26 grudnia. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 25 grudnia  około godz. 21.00 na drodze żwirowej w miejscowości Wincenta. Kierujący pojazdem Opel Vectra z nieustalonych przyczyn zjechał wówczas na pobocze jezdni, gdzie potrącił pieszego, który wskutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. 

Policjanci podawali, że 37- letni kierowca opla miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz potwierdzają to także śledczy. Z informacji przekazanych przez Prokuraturę Okręgową w Łomży wynika, że samochodem kierował Rafał B., który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Trzy kolejne wyniki badań wskazywały, że wyniki pomiarów alkoholu w wydychanym powietrzu były coraz wyższe: 1,04; 1,17; i 1,38 mg/l.

Prokuratura podaje, że prowadzący śledztwo prokuratorzy z Kolna sprawcy wypadku Rafałowi B. przedstawili zarzut popełnienia przestępstwa z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk, czyli z zaostrzeniem karalności wobec sprawcy śmiertelnego wypadku. Jeśli sąd rozstrzygając sprawę uzna to oskarżenie za zasadne, mężczyźnie będzie groziła kara nie niższa niż 2 lata więzienia, a maksymalnie może to być nawet 12 lat więzienia. Póki co na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec Rafała B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę