Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mieszkańcy powszechnie wskazują zagrożenia

Ponad 10 tysięcy zgłoszeń od mieszkańców otrzymali łomżyńscy policjanci za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To wynik od początku funkcjonowania KMZB czyli lipca 2016 roku. W 2019 roku mieszkańcy oznaczyli na niej 2864 zagrożenia, z czego – jak zaznacza policja - około 77% zostało potwierdzonych.

Mieszkańcy zgłaszali przede wszystkim zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości (762), nieprawidłowym parkowaniem (349), spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych (517) czy też dzikimi wysypiskami śmieci (76). 
Zagrożenia są weryfikowane, a w przypadku potwierdzenia, dzielnicowi lub funkcjonariusze ruchu drogowego, podejmują działania w celu ich wyeliminowania. 
- W wyniku dalszej pracy dzielnicowych lub funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, kontrolujących wskazane zgłoszenia, blisko 37% z nich uzyskało status „potwierdzone (wyeliminowane)” - podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Wśród zagrożeń wyeliminowanych znalazło się między innymi miejsce w okolicy lokalnego sklepu, gdzie dzięki regularnym odwiedzinom dzielnicowego z Posterunku Policji w Nowogrodzie oraz podjętych przez niego działaniom we współpracy z właścicielem punktu – przestały się tam zbierać grupki osób spożywających alkohol i zaśmiecających ten teren. 

Policjanci podają, że podobnie było w okolicach Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie, gdzie podjęte przez dzielnicowego działania, doprowadziły do tego, że takie incydenty nie są już w tym miejscu widziane. W Łomży taki sam efekt dało zainstalowanie monitoringu obejmującego teren pomiędzy blokami spółdzielni. Miejsce to przestały odwiedzać osoby spożywające alkohol i dokuczające mieszkańcom.

Także w wielu miejscach, gdzie wskazano zagrożenie związane z przekradzeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, policjanci z drogówki dokonywali częstszych pomiarów prędkości i wielokrotnie zatrzymywali prawa jazdy, potwierdzając tym samym obawy mieszkańców.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Wystarczy wybrać miejsce, gdzie występuje zagrożenie, a następnie kliknąć na rodzaj zagrożenia, o jakim chcemy powiadomić policjantów. Taka informacja trafia do mundurowych, którzy podejmują konkretne działania.

Policjanci przypominają, że KMZB nie służy do zgłaszania sytuacji, które wymagają natychmiastowej interwencji policji. W takich przypadkach należy dzwonić na numer alarmowy 112.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę