Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koniec bezładu w Agencji?

Główne zdjęcie
Waldemar Szczesny p.o. dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży (fot. ARiMR)

Po niemal miesiącu bezładu, powstałym po nagłym odwołaniu Wiesława Grzymały z funkcji dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, został wreszcie wyznaczony pełniący obowiązki dyrektora. Do dotychczasowy zastępca dyrektora Waldemar Szczesny.

Przypomnijmy Wiesław Grzymała został nagle odwołany ze stanowiska Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego 12 grudnia 2019 roku. Potwierdzając po tygodniu jego odwołanie Agencja przekazywała, że „Pan Grzymała był zatrudniony na podstawie powołania. W takim przypadku zarówno powołanie jak i odwołanie następuje bez podania przyczyny.”
W mieście spodziewano się równie nagłego powołania następcy Grzymały. Powszechnie wskazywano jedną konkretną kandydatkę - Agnieszkę Muzyk, ale sprawa nieoczekiwanie przeciągnęła się.... Dziś (w czwartek 9. stycznia 2020 r.) ogłoszono światu, że... pełniącym obowiązki dyrektora został Waldemar Szczesny. To jeden z dwóch pozostałych w oddziale zastępców dyrektora ARiMR, po tym gdy trzeci zastępca Marcin Sekściński został w ubiegłym tygodniu powołany na II wicewojewodę podlaskiego. 

Waldemar Szczesny w latach 2002-2010 był burmistrzem Szczuczyna. Stanowisko wicedyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży objął w połowie 2017 roku. Politycznie wiązany jest z posłem Kazimierzem Gwiazdowskim  (PiS), który jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na razie nie wiadomo jak długo  Szczesny pełnił będzie funkcje p.o. dyrektora i czy kiedyś zostanie pełnoprawnym dyrektorem oddziału. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę