Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Jak puzzle...

Główne zdjęcie
Fot z dn. 27.12.2019

„Montowany jest w elementach pojedynczych. Nie jest to łatwe. Wymaga to precyzji. Wiele elementów nie składa się tak, jak się powinno składać”. To, wbrew pozorom, nie jest opis problemów z układaniem kilkutysięcznych puzzli, ale przedstawione radnym miejskim wytłumaczenie przeciągającego się ustawienia hangaru „lotniczego” na potrzeby MOSiR Łomża. Po dwóch miesiącach pracy złożono zaledwie około 35-40% konstrukcji.

Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 3.12.2019
Fot z dn. 27.12.2019
Fot z dn. 27.12.2019
Fot z dn. 27.12.2019
Fot z dn. 27.12.2019
Fot z dn. 27.12.2019
Fot z dn. 27.12.2019

O ciągnących się latami perypetiach władz miasta z, pochopnie zakupionym na przełomie 2011 i 2012 roku, hangarem lotniczym, pisaliśmy wielokrotnie. Długi na 24 metry, szeroki na 12 metrów i wysoki na ponad 5 metrów metalowy hangar miał być głównym elementem „lotniska” w Łomży, czyli lądowiska dla motolotni i małych samolotów, które oczami wyobraźni widziano na działkach przy Grobli Jednaczewskiej.  Hangar kupiono nim oficjalnie dowiedziano się, że zbudowanie tu lotniska będzie trudne i bardzo drogie. Przez ponad 7 kolejnych lat hangar leżał w częściach w bazie MPGKiM, a władze miasta zastanawiały się co z nim zrobić. Sprawa ustawienia hangaru nabrała rozpędu latem tego roku, gdy zapadła uchwała Rady Miejskiej wyrażająca zgodę na zamianę działek miejskich przy ul. Zjazd na działki prywatnego przedsiębiorcy u zbiegu ul. Kazańskiej i Sybiraków. Na jednej z oddawanych miejskich działek są garaże, w których przetrzymywane są łodzie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 
„Postawienie wnioskowanego hangaru jest konieczne z uwagi na brak miejsca do składowania oraz przeprowadzania bieżącej konserwacji sprzętu wodnego wykorzystywanego przez MOSiR oraz służby WOPR” - napisał prezydent Mariusz Chrzanowski uzasadniając wniosek o przesunięcie w budżecie miasta 300 tys. zł na ustawienie lotniczego hangaru na działce przy ul. Zjazd, pomiędzy oczyszczalnią ścieków, a WORDem. 
Planowano, że halę ustawi się bardzo szybko, ale w Łomży pecha ma hangar, albo władze miasta do niego. Niemal już kompletnie zestawioną halę rozebrano pod koniec listopada wzbudzając ciekawość widzących to mieszkańców. 
- Elementy konstrukcyjne hangaru były składowane przez 7 lat, czego efektem są odkształcenia uniemożliwiające szybki montaż założony przez projektanta. W związku z tym konieczna była rozbiórka już zamontowanych przez wykonawcę elementów dolnych i wykonanie montażu inną technologią – tłumaczył nam wówczas Łukasz Czech z ratusza. 
„Inna technologia” najwyraźniej nie sprawdziła się, bo nie udało się zakończyć w prac kolejnym wyznaczonym terminie, do 20 grudnia br.
Miejscy urzędnicy zapewniali, że hangar jest „sukcesywnie montowany”, ale na placu budowy wyglądało to wręcz odwrotnie. Wielkie półkuliste płaty, z których wcześniej usiłowano złożyć hangar, przed świętami zostały podzielone na małe kawałki. O problemy ze składaniem lotniczego hangaru prezydenta dopytywali także miejscy radni. Usłyszeli, że... nie jest to łatwe. Hangar montowany jest w elementach pojedynczych, a wiele elementów nie składa się tak, jak się powinno składać. Powodem problemów nadal ma być ponad siedmioletnie leżakowanie metalowej konstrukcji. Niemniej, jak zapewniano radnych, zajmująca się ustawieniem go firma deklaruje, że najpóźniej do 13. stycznia hangar będzie w całości złożony. 
- A mówiłem, żeby go sprzedać - komentował wyjaśnienia radny Andrzej Wojtkowski.

Zgodnie z najnowszymi planami władz miasta hangar miałby być użytkowany mniej więcej od połowy przyszłego roku. Po coraz większych opóźnieniach z jego ustawieniem przesunięto terminy na utwardzenie terenu i uporządkowanie zieleni w jego pobliżu. Te prace miałby wykonywać MPGKiM, a nowy termin ich zakończenia to 30 maja 2020 roku. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę