Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Żurawie szykują się do odlotu

Niecodzienne zjawisko można obserwować na biebrzańskich łąkach – całe „stada” żurawi. Jak podkreślają specjaliści ze względów bezpieczeństwa wieczorami setki tych ptaków zlatuje się w jedno miejsce – tzw. noclegowisko. Całość jest bardzo widowiskowa i hałaśliwa. Zarówno zlatujące na noclegowisko ptaki jak i odlatujące z niego o świcie obwieszczają to donośnym klangorem a zagubione w tłumie młode próbują odnaleźć właściwych rodziców specyficznym dla siebie piskliwym pokrzykiwaniem.

Specjaliści podkreślają, że żurawie zbierają się już do odlotu. Zazwyczaj ptaki te opuszczają nas na przełomie września i października. Teraz jest ich jeszcze bardzo dużo, bo do tych „polskich” dołączyły osobniki z północy, które na biebrzańskich bagnach spędzają nawet po kilka tygodni zanim wybiorą się w dalszą podróż do ciepłych krajów.

Żuraw to jeden z naszych największych ptaków. Średnie wymiary dorosłego osobnika wynoszą do około 140 cm. długości ciała i do niemal dwóch i pół metra rozpiętość skrzydeł.
210510110729.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę