Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Szeregówki we Wrocławiu - inteligentne, energooszczędne i funkcjonalne rozwiązania, jakie znajdziesz

Przyjazna okolica, świetna komunikacja, ciekawa architektura - jeszcze parę lat temu to wystarczyło, by dana inwestycja deweloperska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Powtarzające się alarmy ekologów dotyczące globalnego ocieplenia zmieniły jednak postrzeganie kupujących. Dziś, by sprzedać mieszkanie, trzeba wyróżnić się czymś nowym. Właśnie dlatego nowe szeregówki wyposaża się w coraz bardziej oryginalne technologie, mające w założeniu polepszyć komfort życia przyszłych mieszkańców i zwiększyć ich bezpieczeństwo. Na pierwszym miejscu w rankingu aspektów, na które zwracają uwagę osoby poszukujące domów we Wrocławiu, znajduje się jednak energooszczędność. Tym tropem przy budowie wrocławskiego osiedla domów w zabudowie szeregowej poszła z powodzeniem grupa deweloperska Scandi Home. Opracowany przez nią system Scandi Smart pozwala poczynić ogromne oszczędności przyszłym nabywcom szeregówek we Wrocławiu.

Na system Scandi Smart składają się trzy elementy, które najlepiej zobrazuje pokazane poniżej równanie:

Scandi Smart = F&Home + BSI + technika ciepłego montażu

Każda z tych technologii pozwala zniwelować zgubne skutki budowy metodami nie dostosowanymi do współczesnych możliwości. Ich działanie skupia się jednak na rozwiązywaniu zupełnie odmiennych problemów.

F&Home - pełna automatyzacja i zdalne sterowanie.

Grupa Scandi Home w swoich budynkach wykorzystuje technologię opracowaną przez F&F - lidera na rynku inteligentnych systemów automatyzacji znajdujących zastosowanie w domach i biurach. Technologia ta nosi nazwę F&Home i umożliwia sterowanie niemal każdym urządzeniem i systemem w budynku, w którym została wykorzystana. Sterowanie odbywa się przy użyciu dedykowanej aplikacji zainstalowanej na smartfonie, tablecie czy laptopie lub za pomocą wygodnych przycisków umieszczonych na zamontowanym w domu panelu sterowniczym. Dzięki temu nawet przebywając poza miejscem zamieszkania można zadbać o to, by po przekroczeniu progu w domu panowała przyjemna temperatura. Nie bez znaczenia jest również możliwość zdalnego sterowania światłami, co przydaje się zwłaszcza przy dłuższych wyjazdach. Zdalnie włączysz też alarm, zamkniesz drzwi od garażu, czy wyregulujesz poziom zasłonięcia rolet. A dodatkowo systemy takie, jak oświetleniowy i grzewczy mogą być dzięki temu rozwiązaniu w pełni zautomatyzowane.

Brzmi jak wizja domu szeregowego rodem z przyszłości? To nie wszystko. Wymienione powyżej funkcjonalności zawarto w pakiecie podstawowym, a każdy użytkownik może rozszerzyć dostępne możliwości o szereg opcji dodatkowych, takich jak ściemniacze światła, czy sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi i sprzętem RTV/AGD znajdującym się w domu. Dodatkowo choć F&Home jest z pewnością najbardziej efektownym elementem systemu Scandi Smart istnieją jeszcze dwa inne, których wpływ na sumaryczne koszty utrzymania domu jest jeszcze większy.

System BSI ogranicza ryzyko awarii, a technika ciepłego montażu nie naraża budynku na powstawanie mostków termicznych.

Pod kryptonimem BSI kryje się bezzłączkowy system instalacji. Wszystkie instalacje wodne, grzewcze i sanitarne montowane w domach szeregowych na Osiedlu Scandi wykonano z jednoczęściowych modułów. Dla klienta oznacza to ograniczone do minimum ryzyko awarii poszczególnych systemów, a co za tym idzie może on oszczędzać nie wydając pieniędzy na późniejsze naprawy. Kluczowe punkty, które mogą wymagać sprawdzenia znajdują się bowiem jedynie w pomieszczeniach, do których dochodzi doprowadzane przez dany system medium oraz w jednym punkcie centralnym. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia usterki w ścianie, czy podłodze.

Technika ciepłego montażu pozwala z kolei na ograniczenie występowania mostków termicznych, czyli części konstrukcji budynku o zwiększonym współczynniku przenikania ciepła. Osiąga się to poprzez stosowanie taśmy rozprężnej w kluczowych miejscach przy oknach i drzwiach zewnętrznych oraz właściwą izolację tych elementów od krawędzi otworów okiennych i drzwiowych. Dodatkowo już samo to, że domy znajdują się w zabudowie szeregowej sprawia, że są one łatwiejsze do ogrzania.

Należy dodać, że mimo iście futurystycznej i niezwykle przemyślanej wizji projektantów szeregówki we Wrocławiu na Osiedlu Scandi są całkiem przystępne cenowo, biorąc pod uwagę stale rosnące koszty wrocławskich mieszkań. Warto więc dać sobie szansę i umówić się na spotkanie z obsługą klienta w Scandi Home. Dom w cenie mieszkania, wyposażony w najnowsze technologie? Jest to coś, co zdecydowanie warto sprawdzić.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę