Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

To już otwarta wojna? Stypułkowski zarzuca Piontkowskiemu podawanie nieprawdy

Główne zdjęcie
Wiceprezydent Andrzej Stypułkowski

Minister Edukacji i szef wojewódzkich struktur PiS miał rzekomo napisać nieprawdę, choć to on przeinacza jego stwierdzenie. Twierdzi, że lokalnym działaczom PiS w Łomży, których wyrzucono ze wszystkich funkcji w komisjach Rady Miejskiej, ma brakować chęci współpracy, a jego wybór na wiceprezydenta Łomży miał zaakceptować... były szef PiS w województwie Krzysztof Jurgiel. Ratusz przesłał nam oświadczenie wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego na wcześniejsze oświadczenie ministra Dariusza Piontkowskiego, pełnomocnika Okręgowego PiS, który napisał, że jego współpraca z prezydentem Łomży, Mariuszem Chrzanowskim jest jego osobistym wyborem i nie oznaczała oraz nie oznacza istnienia koalicji, łączącej komitet skupiony wokół Mariusza Chrzanowskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Oto przekazane przez Grzegorza Daniluka kierownika Kancelarii Prezydenta Miasta Łomża oświadczenie zastępcy prezydenta Łomży Andrzeja Stypułkowskiego

W związku z pojawieniem się w mediach oświadczenia pełnomocnika Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim, Pana Dariusza Piontkowskiego oświadczam:

Rozmowy w sprawie współpracy partii Prawo i Sprawiedliwość – której jestem członkiem od kilkunastu lat – z Prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim były prowadzone od początku 2019 roku. Nieprawdą jest, jak napisał w swoim oświadczeniu Pan Dariusz Piontkowski, że mój wybór na zastępcę prezydenta Łomży nie był poprzedzony wcześniejszymi negocjacjami i akceptacją przez władze strukturalne partii. Dwukrotnie w tym temacie spotykałem się z pełnomocnikiem ds. wyborczych PiS, Panem Krzysztofem Sobolewskim oraz ówczesnym szefem struktur regionalnych, europosłem Panem Krzysztofem Jurgielem, który zaakceptował mój wybór.

Nadmienię, że Pan Dariusz Piontkowski funkcję pełnomocnika Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim zaczął pełnić tydzień przed moją nominacją na zastępcę, kiedy wszystko było już ustalone z władzami struktur PiS. Wydaje się, że w partii, podobnie jak w samorządzie mamy ciągłość władzy, jak i podejmowanych decyzji. Dlatego dziwi mnie stanowisko Pana Piontkowskiego, że nie respektował decyzji ówczesnego szefa PiS i władz krajowych.

Uważam, że dla dobra Łomży nie jest potrzebna koalicja „dzieląca stołki” w Radzie Miejskiej, tylko chęć współpracy, której lokalnym działaczom PiS brakuje. Najlepszym dowodem na to jest sytuacja z dnia 16 grudnia, kiedy godzinę przed umówionym ze mną spotkaniem klubu PiS w sprawie współpracy, odbyła się konferencja, na której jego przedstawiciele oświadczyli, że przechodzą do opozycji, co było dla mnie olbrzymim zaskoczeniem.

Wciąż liczę, że w interesie naszej partii, jest wspólne działanie z prezydentem miasta. Zachowanie radnych podczas sesji budżetowej, która odbyła się 18 grudnia pokazało, że było to głosowanie w odwecie do utraconych wcześniej stanowisk w komisjach Rady Miejskiej. Mimo oficjalnej dyscypliny partyjnej tylko czterech z siedmiu członków klubu PiS zagłosowało przeciwko przyjęciu projektu budżetu miasta (dwóch wyszło przed głosowaniem, zaś jedna osoba zagłosowała „za”). To świadczy tylko o tym, że radni nie godzą się na to, żeby wewnętrzna walka frakcji przysłaniała dobro miasta. Dodam, że gdy niedawno zadzwoniłem do Pana Piontkowskiego w sprawie dalszej współpracy oznajmił mi, że rozmowy na ten temat się skończyły w momencie utraty stanowisk radnych PiS.

Z nadzieją na dalszą współpracę Andrzej Stypułkowski – zastępca prezydenta Łomży, członek Prawa i Sprawiedliwości.

zobacz: Piontkowski: Stypułkowski nie jest reprezentantem PiS we władzach Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę