Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

Długo wyczekiwana zgoda na remont drogi do Zambrowa

Główne zdjęcie
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisuje zgodę na modernizację drogi krajowej nr 63 Wygoda - Zambrów

Wojewoda podlaski wydał zgodę na modernizację niemal 8 km drogi krajowej nr 63 na odcinku Wygoda – Zambrów. Drogowcy na krótkie fragmenty drogi weszli już w połowie września, ale te prace wykonywane są na tzw. zgłoszenie. Dopiero teraz zakończyła się wyjątkowo długo przeciągająca się procedura wydania decyzji ZRID i prace będą mogły być prowadzone na całej długości drogi. Zgodnie z najnowszym planem zakończenie inwestycji to koniec 2020 roku.

Przypomnijmy umowa GDDKiA z konsorcjum firm, których liderem jest PBK z Łomży, na modernizację 8-kilometrowego odcinka DK63 Wygoda - Zambrów, została podpisana latem 2017 roku. Wówczas zakładano, że modernizację w systemie „projektuj i buduj” uda się wykonać do końca 2019 roku. Niestety procedura projektowania drogi i zatwierdzania dokumentacji bardzo się przeciągnęła. Dopiero wczoraj (w środę 18 grudnia 2019 r.) decyzję mógł podpisać wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. 

Aby przyspieszyć rozpoczęcie przebudowy najbardziej zniszczonych fragmentów drogi zdecydowano się na wykonanie trzech krótkich odcinków w procedurze zgłoszenia. Te prace roboty rozpoczęły w połowie września. Są one uwzględnione we wczorajszej decyzji wojewody, która obejmuje rozbudowę nawierzchni jezdni drogi krajowej nr 63 na odcinku: Wygoda – Zambrów, kilometraż projektowany od km 156+903 do km 164+606,89, z wyłączeniem odcinków, których nawierzchnia została przebudowana w ramach robót objętych zgłoszeniem: od km 158+190 do km 159+185, od km 160+050 do km 160+800, od km 162+920 do km 163+915.

Remont drogi Wygoda – Zambrów odbywa się przy zachowaniu na niej ruchu. To oznacza, że drogowcy prace wykonują na połowie jedni rozbierając ją, wzmacniając podbudowę i budując nową jezdnię z korektą niwelety czyli likwidując wstępujące tu pagórki i zagłębienia. Nowa droga ma być dostosowana do przenoszenia ruchu ciężkiego o nośności do 11,5 tony na oś, a na skrzyżowaniach z drogami bocznymi mają powstać pasy do skrętu w lewo. Obok jezdni powstaną dodatkowa jezdnia do obsługi okolicznych posesji i ścieżka rowerowa. Wartość kontraktu budowlanego, który otrzymała konsorcjum firm z liderem firmą PBK z Łomży, opiewa na 44 i pół miliona złotych. Remont drogi Wygoda – Zambrów miałby się zakończyć do końca 2020 roku.

Na razie nie wiadomo kiedy miałby rozpocząć się remont pozostałego odcinka DK63 od Wygody w kierunku Łomży. On także pilnie wymaga przebudowy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę