Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kacperek walczy z guzem mózgu, a rodzina o pieniądze na kolejna operację

- Była wielka radość jak się urodził. Dobrze się rozwijał, był wesołym chłopcem... Wszystko zmieniło się w wakacje. Okazało się, że ma guza pnia mózgu o wielkości 9 cm, który wymaga natychmiastowej operacji – opowiada pani Agnieszka, ciocia Kacperka. Chłopiec, który 30 grudnia skończy 3 latka, w ciągu kilku miesięcy przeszedł już trzy operacje, ale niezbędna jest kolejna w specjalistycznej klinice w Niemczech. - Nie ma jeszcze dokładnego kosztorysu, ale potrzeba będzie kilkuset tysięcy złotych – mówi ciocia Kacperka prosząc o „świąteczny dar serca”.

- Nasza cała rodzina jest z Łomży. Tata Kacperka Robert też jest. Wyjechał na studia do Warszawy i tam założył swoją rodzinę - opowiada pani Agnieszka przekazując prośbę od rodziców Kacperka i całej rodziny o pomoc w zbiórce pieniędzy na konieczną kolejną operację chłopca.

Wykryty w akacje u małego Kacperka guz w mózgu był tak wielki, że blokował przepływ płynu mózgowo rdzeniowego oraz stanowił bezpośrednie zagrożenie życia. Lekarz dyżurny Dziecięcego Szpitala Klinicznego już po dwóch godzinach od postawienia strasznej diagnozy przeprowadził operację trepanacji czaszki wprowadzając do niej drenaż. Po kolejnych dwóch dniach Kacperek przeszedł operację usunięcia guza. Niestety ze względu na jego wielkość oraz położenie wokół nerwów pnia mózgu, nie udało się go usunąć w całości. Badania histopatologiczne wykazały, że guz jest złośliwym wyściółczakiem. Kacperek trafił na oddział Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka, a tam lekarze uznali, że największą szansą na wyleczenie jest całkowite usunięcie guza. Niestety nie udało się go usunąć całości, a badanie nowych wycinków zmieniło stopień złośliwości guza z drugiej na trzecia grupę WHO.
Kolejna operacja spowodowała istotne zmiany neurologiczne w organizmie Kacperka. Chłopiec nie mówi, nie przełyka – jego karmienie odbywa się poprzez sondę żywieniową, doszło porażenie lewej części twarzy i duże trudności z chodzeniem. Nie pomagają także zabiegi chemioterapii (4 cykle), po której zaplanowana jest sześciotygodniowa radioterapia, po czym 8 cykli chemii podtrzymującej. 
- W ramach rozważań o kolejnej operacji Kacperek przeszedł badanie rezonansem. Okazało się, że mimo podawanej chemioterapii GUZ ROŚNIE i prawdopodobnie pojawiły się przerzuty na kręgosłup. Według onkologów konieczne jest przerwanie chemioterapii i natychmiastowa operacja guza, który zaczął obrastać już pień mózgu. Operacja powinna odbyć się jeszcze przed końcem roku, a polscy neurochirurdzy nie chcą podjąć się tej próby. Jedyną szansą dla Kacperka jest klinika w Tübingen (Niemcy). Niestety koszt tej operacji to kilkaset tysięcy złotych, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc w zebraniu tej kwoty. Czasu jest niewiele, ale mocno wierzymy, że się uda. Dziękujemy za każdą złotówkę, która może uratować życie naszego synka - napisali rodzice Ola i Robert Gierwatowscy

Zbiórkę na Kancerka prowadzi Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” 

Wpłat można dokonywać na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2463 pomoc dla Kacperka Gierwatowskiego”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kacperek:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Santander Bank
Title: “2463 Help for Kacperek Gierwatowski”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę