Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Służba Więzienna szuka pracowników

Podlaska Służba Więzienna szuka pracowników. W całym województwie wolnych jest 56 etatów. SW szuka pracowników do placówek w Białymstoku, Czerwonym Borze, Grądach Woniecko, Przytułach Starych i Suwałkach. Etaty są na stanowiskach: strażnik działu ochrony, młodszy wychowawca działu penitencjarnego, młodszy psycholog działu penitencjarnego i młodszy referent działu kwatermistrzowskiego.

Aby zostać strażnikiem trzeba na przykład mieć co najmniej średnie wykształcenie, polskie obywatelstwo i uregulowany stosunek do służby wojskowej. Trzeba też być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Nie można być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne.

Kandydaci po złożeniu dokumentów muszą przejść m.in. rozmowy kwalifikacyjne i testy sprawnościowe. A jak zarabia strażnik więzienny? Na początek szeregowy może liczyć na 2800 złotych miesięcznie "na rękę". W ubiegłym roku średnie wynagrodzenie w Służbie Więziennej wynosiło niecałe 3700 złotych. Teraz strażnicy dostali średnio ponad 650 zł podwyżki, kolejne - ok. 550 - będą od przyszłego roku.

Przysługują też dodatki - za stopień, za wysługę lat i służbowy, który przyznawany jest uznaniowo przez kierownika jednostki. Ponadto funkcjonariusze dostają trzynastki, dopłaty do wypoczynku rodziny, czy dodatki mieszkaniowe. Szczegółowe informacje o naborze są na stronie internetowej Służby Więziennej.

W poszczególnych jednostkach SW poszukuje:
Areszt Śledczy w Białymstoku
- strażnik działu ochrony - 14 etatów
- młodszy wychowawca działu penitencjarnego - 1 etat

Zakład Karny w Białymstoku,
- strażnik działu ochrony - 2 etaty

Zakład Karny w Czerwonym Borze
- strażnik działu ochrony - 19 etatów
- młodszy psycholog działu penitencjarnego - 1 etat

Zakład Karny w Grądach Woniecko
- strażnik działu ochrony - 2 etaty

Zakład Karny w Przytułach Starych
 - strażnik działu ochrony - 4 etaty

Areszt Śledczy w Suwałkach
- strażnik działu ochrony - 12 etatów
- młodszy referent działu kwatermistrzowskiego - 1 etat


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę