Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

POPiS czy PiSPO

Platforma Obywatelska w skali kraju, a Prawo i Sprawiedliwość w województwie podlaskim – to liderzy ostatnich przedwyborczych sondaży. Z dnia na dzień w polityce robi się coraz... cieplej. Z opublikowanych dziś sondaży wynika, że PiS goni PO, a w województwie podlaskim nawet już przegonił. Chęć głosowania na partię braci Kaczyńskich deklaruje tu 28,7% wyborców, a na Platformę 28,1%.

Badania sondażowe przeprowadzono już po rezygnacji Włodzimierza Cimoszewicza ze startu w wyborach prezydenckich. Z danych opublikowanych na stronie internetowej wybory2005.wp.pl wynika, że trzecia siłą w przyszłym parlamencie ma być Samoobrona. Partia Andrzeja Leppera w skali kraju cieszy się poparciem 12%, a w województwie podlaskim 12,4% respondentów. Na czwartym miejscu jest Liga Polskich Rodzin z poparciem odpowiednio: 10% i 12%. Ostatnią partią jak według sondaży dziś znalazłaby się w Sejmie jest SLD. W województwie podlaskim wciąż popiera ją 6,4% wyborców.
Sondażowe dane wskazują, że niedzielne wybory będzie charakteryzowała niska frekwencja. W skali kraju i województwa podlaskiego miałaby ona wynieść 33%.

Przekładając najprościej sondażowe wyniki na mandaty w Sejmie wychodziłoby, że zarówno PO jak i PiS w województwie podlaskim miałyby po pięć mandatów poselskich, Samoobrona i LPR po dwa, a SLD jeden.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę