Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

poniedziałek 19.09.2005

Gazeta Współczesna - Przygrzali po kieszeni Gazeta Współczesna - Z myszką po oceny Gazeta Współczesna - M jak Marianowo Gazeta Wyborcza - Piąta wygrana ŁKS-u Łomża

Gazeta Współczesna - Przygrzali po kieszeni
Od przyszłego miesiąca będziemy płacić o 4 gr więcej za metr sześcienny gazu grzewczego i 5 gr więcej za msześc. LPG. To już trzecia podwyżka wprowadzona w tym roku przez Urząd Regulacji Energetyki.
– Wszystko drożeje, to i za gaz postanowili nam dołożyć – powiedziała Maria Kopeć z Białegostoku. – I to jeszcze na dodatek na początku jesieni. Wydaje mi się, że właśnie przez to te podwyżki, przed zbliżającą się zimą. Więcej będziemy grzać, więc i im bardziej się opłaca zwiększyć ceny.
Województwo podlaskie w gaz zaopatruje przede wszystkim Mazowiecka Spółka Gazownictwa, gdzie URE podwyższył stawki opłat średnio o 4 gr. Gaz, który jest dostarczany do gospodarstw domowych i małych podmiotów gospodarczych, będzie kosztował od 61 gr do 63 gr za metr sześcienny w zależności od rodzaju gazu. Wcześniej było to odpowiednio 57 gr i 59 gr. Odbiorcy instytucjonalni i duże jednostki gospodarcze, które używają gazu zarówno do celów grzewczych, jak również technologicznych, zapłacą za metr sześcienny gazu od 58 do 60 gr. Poprzednie stawki wynosiły 54-57 gr.
więcej: Gazeta Współczesna - Przygrzali po kieszeni

Gazeta Współczesna - Z myszką po oceny
Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łomży jako pierwsze w regionie wprowadza interneto-wy dzienniczek ucznia. – Właśnie podpisałem umowę z firmą Infotrade, mającą akredytację Ministerstwa Oświaty – podkreśla dyrektor PG 2 Janusz Mariak. Usługa będzie bezpłatna.
– Wcale mnie to nie cieszy, trzeba będzie rodzicom zablokować dostęp do komputera – śmieją się Adam i Damian z klasy IIf. – Teraz każdego dnia rodzice będą wiedzieć jak się sprawowałem.
Projekt przewiduje, że rodzice chętni do przeglądania w Internecie dzienniczka swej pociechy, dostęp do strony z indywidualnym kodem dla każdego ucznia otrzymają SMS-em. Po jego wpisaniu na stronie internetowej gimnazjum, rodzic będzie mógł przejrzeć oceny swego dziecka. Usługa będzie bezpłatna, ale na stronie będą reklamy.
– Zapewniono mnie, że w żaden sposób nie będą one kolidować z procesem wychowawczym, a wręcz go wspierać – zaznacza dyrektor Mariak.
więcej: Gazeta Współczesna - Z myszką po oceny

Gazeta Współczesna - M jak Marianowo
– Miałam ogromne szczęście, że dyrektor Edward Jarota mi pomógł, dzięki niemu mogę wreszcie zacząć samodzielne życie – cieszy się 22-letnia Bożena, która całe życie spędziła w Domu Dziecka. Dziewczyna kończy właśnie urządzać mieszkanie, w którym może zamieszkać dzięki Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży.
Blok, w którym znalazło się mieszkanie dla Bożeny, znajduje się w Marianowie i należy do zasobów Starostwa Powiatowego. Kilka miesięcy temu zamieszkały w nim dwie siostry ze swoimi rodzinami. Teraz wprowadziły się kolejne osoby. Administratorem bloku jest dyrektor szkoły w Marianowie i to z nim podpisano umowy wynajmu mieszkań na czas nieokreślony.
– W budynku było duże, 70-metrowe mieszkanie. Postanowiliśmy je podzielić – wspomina Edward Jarota, dyrektor PCPR. – Dzięki temu, że powstały dwa mniejsze, znalazło się miejsce dla rodziny z dzieckiem oraz dla Bożenki.
więcej: Gazeta Współczesna - M jak Marianowo

Gazeta Wyborcza - Piąta wygrana ŁKS-u Łomża
Nie ma mocnych na ŁKS Łomża, który w Grójcu odniósł swoje piąte zwycięstwo w sezonie. Kolejny remis, tym razem w Skierniewicach, wywalczyła Mlekovita, a bez punktów z Iławy wróciły Wigry
Pytają o Marczaka
Świetne, stojące na wysokim poziomie sportowym widowisko stworzyły w Grójcu drużyny: Mazowsza oraz ŁKS-u Łomża. Goście wygrali 1:0.
- Znowu rozegraliśmy najlepsze spotkanie w rozgrywkach - mówi trener Jerzy Engel junior. - Z meczu na mecz gramy lepiej, według mnie prezentujemy najwyższy poziom sportowy w rozgrywkach. W pierwszej połowie w Grójcu panowaliśmy niepodzielnie, czego dowodem bramka Mariusza Marczaka. O tego zawodnika, który gra doskonale, pytają mnie na wszystkich stadionach.
Szans na podwyższenie prowadzenia łomżanie mieli całe mnóstwo. Niestety, wszystkie zmarnowane.
- Pudłowali Rafał Bałecki i Rafał Boguski - wylicza Engel. - W drugiej połowie, gdy gra wyrównała się, w dogodnych okazjach dwa razy znalazł się też Marcin Truszkowski. Z kolei Boguski, zamiast strzelać, podawał do Bałeckiego. Przy jednej bramce przewagi nie mogliśmy być pewnym wygranej, zwłaszcza przy tak silnym rywalu. Mazowsze stwarzało zagrożenie po dośrodkowaniach z licznych stałych fragmentów gry.
więcej: Gazeta Wyborcza - Piąta wygrana ŁKS-u Łomża

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę