Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

PWSIiP ma nowy biurowiec

Główne zdjęcie
"Budynek geodezji" od dziś jest budynkiem PWSIiP

„Budynek geodezji”, czyli trzykondygnacyjny biurowiec przy ulicy Akademickiej 20, został notarialnie przekazany Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przez samorząd województwa. To trzeci budynek w mieście, który „Państwówka” otrzymuje nieodpłatnie od władz województwa. – Otwiera to przed nami nowe możliwości związane z rozwojem naukowo-dydaktycznym – mówi rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP.

Decyzję o przekazaniu uczelni samorządowych udziałów w tak zwanym „budynku geodezji”,  we wrześniu 2018 roku, a więc jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, podjęli jednomyślnie radni Sejmiku Województwa Podlaskiego na wniosek Zarządu Województwa Podlaskiego.
– W sposób szczególny dziękuję obecnemu i poprzedniemu Zarządowi Województwa Podlaskiego, wszystkim Radnym Sejmiku minionej i obecnej kadencji za okazane nam zaufanie, partnerskie rozmowy i sfinalizowanie wszelkich ustaleń – mówi rektor PWSIiP i podkreśla, że przekazany obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni, jej podstawowego zaplecza naukowego, ma zaspokoić potrzeby lokalowe łomżyńskiej uczelni związane między innymi z rozwojem jednostek naukowo-dydaktycznych.

Otrzymany teraz biurowiec jest bliźniaczy względem głównej siedziby uczelni, który otrzymała od władz województwa w 2004 roku. Poza nimi w 2010 roku roku na rzecz PWSIiP w Łomży władze województwa przekazały Policealną Szkołę Ochrony Zdrowia wraz z zabytkowym budynkiem dawnego Szpitala Świętego Ducha (1886-1963) przy ul. Wiejskiej, w której obecnie działają uczelniane Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej.  

Jak przekazuje Jolanta Święszkowska, rzecznik PWSIiP ciekawostką jest, że w otrzymanym obecnie „budynku geodezji”, w 2004 roku mieściło się gościnnie użyczone niewielkie biuro organizacyjne uczelni. W nim „ojcowie założyciele” PWSIiP: rektor profesor Kazimierz Pieńkowski, prorektor profesor Andrzej Jordan i kanclerz Henryk Trojanowski, snuli ambitne plany rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. 

Sama uczelnia została powołana 22 czerwca 2004 roku.  Dziś studiuje w niej dwa tysiące osób, a od chwili powstania mury placówki opuściło blisko sześć tysięcy absolwentów. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę