Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

List biskupa w sprawie wyborów

“Chciałbym przypomnieć głos biskupów polskich z dnia 26 sierpnia br., w którym m. in. odnieśliśmy się do powszechnego obowiązku wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Udział ten będzie znakiem naszej odpowiedzialności za Ojczyznę, za dobro wspólne i prawo stanowione, za jakość sprawowania władzy przez rząd, który wyłoni wybrany przez nas parlament” - pisze biskup Stefanek. Pasterz Diecezji Łomżyńskiej zwraca też w swoim liście uwagę na obowiązek poznania kandydatów, ich poglądów na ład moralny, a szczególnie ich stosunek do prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych, ich patrzenia na politykę prorodzinną i obecność ładu Bożego w życiu społecznym i politycznym.

“Ostatnie lata przekonały nas boleśnie, jakimi następstwami skutkuje nasza bierność i łatwe uleganie propagandowo narzucanym nam poglądom. Polska stała się pozbawionym odpowiedzialnego gospodarza zagonem, po którym swobodnie grasują agenci obcych interesów, pozbawiając nas prawa gospodarzy, i wynajmując nas jedynie jako sezonowych, minimalnie opłacanych wyrobników” - pisze biskup Stanisław.
Na koniec apeluje szczególnie do młodego pokolenia Polaków: “Nie zostawiajmy rodzinnego domu bez opieki! Nasza bierność w życiu politycznym staje się przyczyną zanikania moralnego ładu społecznego i niszczy tysiącletni dorobek chrześcijańskich obyczajów. “
Pełny tekt listu będzie odczytany jutro 18 września w kościołach Diecezji Łomżyńskiej po każdej mszy świętej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę