Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

O „Dolinie Muminków” wiedzieli prawie wszystko

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w składzie: Monika Jałbrzykowska, Gabriela Szymańska i Julia Żebrowska wygrał trzecią edycję Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego organizowany przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Turniej skierowany był do uczniów kl. III i IV szkół podstawowych i w tym roku odbywał się pod hasłem „W Dolinie Muminków”.

Do konkursu zgłosiły się trzyosobowe reprezentacje pięciu łomżyńskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr  5, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9. 
W tym roku poza rozwijaniem umiejętności czytania ze zrozumieniem, ćwiczeniem pamięci, kojarzenia zdarzeń oraz współpracy w grupie celem turnieju było upamiętnienie 105. rocznicy urodzin Tove Jansson (09.08) oraz zainteresowanie dzieci twórczością tej fińskiej pisarki i malarki, która na świecie najbardziej z znana jest jako autorka książek o Muminkach. Uczniowie z Łomży musieli wykazać się znajomością książek: Kometa nad Doliną Muminków, W Dolinie Muminków, Pamiętniki Tatusia Muminka, Opowiadania z Doliny Muminków, Dolina Muminków w listopadzie.
W trakcie turniej odpowiadali na wybierane losowo pytania, dopasowywali ilustracje do tytułów rozdziałów, a także udzielali odpowiedzi na zagadnienia związane z fragmentami przeczytanych książek. 
Po tych konkurencjach okazało się, że najlepiej poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7: Monika Jałbrzykowska, Gabriela Szymańska i Julia Żebrowska. 
Drugie miejsce w turnieju zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5: Maria Filipiuk, Natan Alachamowicz i Karol Rogowski, a trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9: Lena Dudzińska, Lena Grochowska i Alicja Żurawska.       

Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie: Pani Natalia Jankowska – redaktor wydawniczy Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego Stopka im. Stanisława Zagórskiego w Łomży, Pani Joanna Chludzińska – kuratorka Akademii Filmowej w Kinie Millenium, edukator, programerka Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Pani Anna Lewoń – instruktor ds. metodyki bibliotecznej i doskonalenia kadr Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, która oceniała również poprawność udzielanych odpowiedzi. 

Laureaci konkursu otrzymali puchary i nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.  

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę