Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Z łomżyńskiej podstawówki do warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych

Bajki, baśnie i legendy jako pretekst do rozmów o sztuce... Na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie otwarto wystawę prac dzieci z 25 szkół w Polsce. Wśród nich są prace 12 uczniów łomżyńskiej „Siódemki”.

Opiekunowie uczniów z uczestniczący w realizacji projektu 25 szkół w całej Polsce przywozili od marca do listopada do warszawskiej ASP piękne artystyczne wypowiedzi swoich podopiecznych. Z łomżyńskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza były w to zaangażowane trzy klasy: 6A, 7D oraz 8C. - Dwunastu uczniów naszej szkoły /10 chłopców i 2 dziewczynki/ w piętnastu pracach plastycznych zostało dostrzeżonych przez najwyższą komisję ASP złożoną z wybitnych profesorów – cieszy się Katarzyną Szmitko, która rozmawiała z autorami nagrodzonych prac wystawiany na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Wernisaż tej wystawy odbył się 16 listopada.  

Wlepka Wiktorii Bagińskiej z klasy 8c przedstawiała bogactwo różnorodności ludzi. 
- Wszyscy jesteśmy zakręceni nowoczesnymi technologiami - mówi Wiktoria - mało osób czyta książki, a to daje nam przecież możliwość przeżycia różnych historii i przygód. Mój „pomarańczowy bohater” jest inny od reszty - dodaje Wikoria. - Warto być kimś kolorowym, mieć „swojego bzika”. 
Dawid Tyborowski z klasy 7D oraz uczący się obecnie w Ostrołęce Dawid Sakowski z ubiegłorocznej klasy 6d są także autorami nagrodzonych wlepek. Dawid przedstawił na wlepce młodego człowieka, który pomaga bezdomnemu na tle ceglanego muru, napisał hasło: dzisiaj mur - jutro wzór. 
- Warto pomagać ludziom - to później w przyszłości do nas wraca - komentuje Dawid. 
Szymon Sasinowski z klasy 7d wykonał magiczne drzewo używając jedynie dwóch kolorów: niebieskiego i zielonego, umieścił na nim najważniejsze rzeczy, jakie uznaje w swoim życiu. To między innymi rodzina.
- Sam nie wiem dlaczego komisja wybrała jedynie moje drzewo - mówi zadziwiony Szymon. 
Martyna Piankowska z klasy 6B /wcześniej 6A/ wykonała malarską wersję Bazyliszka. 
- Najlepsze natchnienie przychodzi do mnie w nocy - mówi autorka Bazyliszka. - Dbam o Art Style, a dzięki malowaniu mogę rozwijać wyobraźnię i pomysłowość. 
Najliczniejszą grupę wyróżnionych stanowią uczniowie klasy 6A. Marcin Cwalina oraz Michał Biedrzycki są autorami kolejnego Bazyliszka. Ciekawe przedstawienie tej postaci zachwyciło komisję w pracy Jakuba Firmugi, Jakuba Żołnierowicza oraz Huberta Piechockiego. 
Nie jest łatwo oddać nastrój zimy, śniegu i lodu w przedstawieniu miasta/zamku. Udało się to w pracy Huberta Piechockiego oraz Michała Biedrzyckiego, a także Jakuba Firmugi, Mateusza Bagińskiego oraz Szymona Szlesińskiego. 
- To wyróżnienie daje nam satysfakcję i motywację do dalszej pracy - mówi Mateusz. 
- Bardzo dużym problemem było zastosowanie techniki malarskiej, ponieważ naszkicowaliśmy dużo małych szczegółów - mówią zgodnie Szymon i Hubert. 
- Wszystkie prace były dobre i jesteśmy zadziwieni, że wybrano właśnie nasze - komentują Marcin i Mateusz. 
Natomiast Kubie zależało jedynie na dobrej ocenie, tym bardziej cieszy się z niespodziewanego sukcesu. 
- Ważny jest zgodny podział pracy w grupie - mówi z zapałem Mateusz. - Jeden zajmuje się górami, drugi miastem, trzeci realizuje zamek - dodaje. 
Na pytanie: dlaczego komisja spośród kilku tysięcy prac wybrała właśnie wasze? - Marcin odpowiada: nie wiem, może było w nich coś wyjątkowego, albo  coś innego niż pokazali inni. 
- My mamy małe doświadczenie w plastyce, a jury ma bardzo duże doświadczenie i dostrzegło coś innego albo dobrego - dodaje Mateusz. 
Dobitnym podsumowaniem wszystkich wypowiedzi nagrodzonych uczniów były słowa Huberta: „myślę, że każdy z nas włożył w te prace bardzo dużo serca”. 
Na koniec rozmowy chłopcy z klasy 6A jednym głosem mówią: warto brać udział w konkursach, nie można się zrażać, ani rezygnować, nawet jak za pierwszym razem coś nam się nie uda. Trzeba mieć motywację, cały czas trzeba dążyć do celu i nigdy się nie poddawać!

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę