Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Wykonawcy podzielili się pracą - 2

Zleceń jest tyle, że nie muszą konkurować. W kolejnym przetargu na remont ulic „starej” części Łomży oferty znowu złożyły dwie firmy z miasta i ponownie nie konkurują ze sobą. BIK Projekt chce przebudować ulicę 3 Maja i ul. Wiejską, a PBK ul. Woziwodzką, Plac Zielony i ul. Zieloną. Za te prace miasto chciało zapłacić 10,5 mln zł, ale oferty przekraczają 12,2 mln zł.

Drogowy boom inwestycyjny w samorządzie jest możliwy dzięki rządowemu programowi „Fundusz Dróg Samorządowych”.  W przypadku województwa podlaskiego tegoroczne środki na program są blisko sześć razy wyższe niż z dotychczasowych rocznie było wydawane na dofinansowanie tzw. „schetynówek”. Na listach zatwierdzonych do dofinansowania jest około 340 inwestycji w województwie. Wśród nich jest 9 z miasta Łomża i 35 na terenie powiatu łomżyńskiego i 9 jego gmin.

Łomża dofinansowanie otrzymała m.in. na przebudowę ul. 3 Maja i rozbudowę ul. Wiejskiej. Pierwsza jest równoległa do alei Legionów i sięga od Polowej do ul. Wojska Polskiego, a druga jest jej przedłużeniem od Wojska Polskiego do Nadnarwiańskiej.  Składając wniosek o dofinansowanie władze miasta inwestycję oszacowały na 4,7 mln zł dlatego przyznane dofinansowanie 50% wynosi 2,35 mln zł. 
Na same prace budowlane planowano wydać 4,5 mln zł, ale jedyna złożona w przetargu oferta jest dużo wyższa. Firma BIK Projekt za wykonanie zadania chce 6,6 mln zł. Jeśli władze miasta zdecydują się dołożyć brakujące ponad 2 mln zł ulice  te miałby zostać wyremontowane i przebudowane do końca października 2020 roku.

Na rozbudowę ul. Woziwodzkiej oraz przebudowę ul. Plac Zielony i ul. Zielonej w Łomży (łączna długość 836 m) miasta z rządowego FDS ma otrzymać niemal 2 mln 850 tys. zł dofinansowania. Przed otwarciem koperty z ofertą miejscy urzędnicy poinformowali, że do wydania mają 6 mln zł. Łomżyńska firma PBK zaproponowała nieco niższą cenę - 5,66 mln zł. W przypadku tych ulic umowny koniec prac miałby nastąpić 6 listopada 2020 r.

Przypomnijmy, ze w przyszłym roku dzięki dotacji z FDS mają być remontowane także trzy inne ulice łomżyńskiej starówki: Dworna, Giełczyńska i Rządowa.

Zobacz: Wykonawcy podzielili się pracą

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę