Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

MPEC za brudną wodę nie odpowiada

„W żaden sposób nie jesteśmy odpowiedzialni za jakość wody zimnej i wody zimnej podgrzanej.” Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odcina się od odpowiedzialności za brudną wodę lejącą się kranów w Łomży. Władze spółki opublikowały oświadczenie, w którym czytamy: „Wnoszone skargi i roszczenia w stosunku do MPEC Sp. z o.o. w Łomży ze strony mieszkańców Łomży w sprawie brudnej zimnej lub ciepłej wody są niezasadne. (...) Podkreślamy z całą stanowczością, że nasz czynnik grzewczy nie miesza się i nie ma żadnego kontaktu z ciepłą wodą użytkową.”

Opublikowany przez MPEC schemat obrazujący proces podgrzewania wody
Opublikowany przez MPEC schemat obrazujący proces podgrzewania wody

Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł pt.: Brudna woda w „Perspektywie”. Okazuje się, że lejąca się z kranów brudna woda jest problemem znacznie większej liczby mieszkańców. Niestety większość – podobnie jak czytelniczka, która jako pierwsza zgłosiła się do nas – mają problem ustalenia „sprawców”. 

Dziś do temu postanowiły odnieść się władze miejskiej spółki ciepłowniczej. Oto oświadczenie MPEC Łomża 
W związku z wieloma pytaniami mieszkańców Łomży kierowanymi do naszej Spółki a dotyczącymi jakości wody ciepłej oraz zimnej w kranach mieszkańców budynków wielorodzinnych, zasilanych w ciepło przez nasze przedsiębiorstwo oświadczamy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży Spółka z o.o. jest wyłącznie dostawcą energii cieplnej dla swoich odbiorców.

Wnoszone skargi i roszczenia w stosunku do MPEC Sp. z o.o. w Łomży ze strony mieszkańców Łomży w sprawie brudnej zimnej lub ciepłej wody są niezasadne.  Nasza spółka nie jest dostawcą zarówno wody zimnej jak i ciepłej dla mieszkańców miasta Łomża. MPEC uczestniczy jedynie w procesie podgrzewu wody zimnej poprzez technologię węzłów cieplnych. Zarówno zimna, jak i ciepła woda użytkowa jest tą samą wodą wodociągową. Zimna woda po podgrzaniu w węźle cieplnym trafia do instalacji wewnętrznych budynku jako woda ciepła i zostaje rozprowadzana do mieszkań i pomieszczeń użytkowych.

W żaden sposób nie jesteśmy odpowiedzialni za jakość wody zimnej i wody zimnej podgrzanej.  

Podkreślamy z całą stanowczością, że nasz czynnik grzewczy nie miesza się i nie ma żadnego kontaktu z ciepłą wodą użytkową.

Nadmieniamy, że MPEC Sp. z o.o. w Łomży, poprzez wdrożony system telemetrii i monitoringu węzłów cieplnych stale, kontroluje temperaturę ciepłej wody użytkowej utrzymując jej parametry zgodnie z umowami i oczekiwaniami odbiorców.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę