Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wiedzą skąd były bakterie coli w wodzie... i powiedzą

„Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. o.o. w Łomży informuje, że zna przyczynę zanieczyszczenia wody w rejonie Osiedla Łomżyca.” Cztery miesiące po skażeniu wody bakteriami coli MPWiK ponownie obiecuje, że powie co było przyczyną zanieczyszczenia wodociągu. Tym razem wskazano konkretną datę.

O zanieczyszczeniu wody w miejskim wodociągu mieszkańcy dowiedzieli się na początku lipca, gdy sanepid formalnie zakazał mieszkańcom w rejonie osiedla Łomżyca użytkowania wody z kranu do czegokolwiek innego niż spłukiwania toalet. Przez kilka dni mieszkańcy tej części miasta nie mogli spożywać wody nawet po przegotowaniu, a niemal przez całe wakacje woda dostarczana do mieszańców była chlorowana. Do skażenia wodociągu bakteriami coli doszło – jak wynika z ujawnionych pod koniec września danych - już 18 czerwca. 
Choć od zanieczyszczenia minęło już ponad cztery miesiące władze miejskiej spółki o tym co było przyczyną zanieczyszczenia miejskiego wodociągu nie poinformowały nawet miejskich radnych. 
To miało być jednym z tematów postulowanej kontroli  Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, ale prezydencka większość „12 radnych” w poprzednią środę nie zgodziła się na przeprowadzenie takiej kontroli w miejskiej spółce. 
Wczoraj władze MPWiK, po „przypomnieniu” i zapewne w obawie przed kolejnym procesem, przesłały odpowiedzi na pytania zadane ponad dwa tygodnie temu:
1. Czy władze spółki wiedzą co było przyczyną zanieczyszczenia wody w miejskim wodociągu na przełomie czerwca i lipca?
2. Proszę o wyjaśnienie przyczyn zanieczyszczenia i tak długiego zwlekania z przekazaniem tej informacji opinii publicznej.

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest jasna: „Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. o.o. w Łomży informuje, że zna przyczynę zanieczyszczenia wody w rejonie Osiedla Łomżyca.”

Z nastpenej części odpowiedzi wynika, że niedługo także mieszkańcy Łomży dowiedzą się skąd wzięły się bakterie coli w miejskim wodowciągu.
- „Nieoficjalna informacja w tej sprawie pojawiła się już w lokalnych mediach. Oficjalna informacja z MPWiK Sp. z o.o. w Łomży pojawi się po uzyskaniu ostatnich kontrolnych wyników badań, tj.12 listopada 2019 r.” - czytamy w odpowiedzi MPWiK.

zobacz: Czego nie powiedzieli nam o zanieczyszczeniu wody


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę