Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Muzyczna opowieść o historii Polski

Główne zdjęcie
fot. UMWP

Rycerska i religijna pieśń „Bogurodzica” rozpoczęła w Łomży obchody Święta Niepodległości w Łomży. Zabrzmiała w Hali Olimpijczyków Polskich w mistrzowskim wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Gospodarzem wydarzenia był pułkownik Paweł Gałązka, dowódca tworzonego w Łomży 18 Pułku Logistycznego.

- Cieszę się, że jestem w Łomży już wśród organizatorów obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości, których kulminacja przypada oczywiście 11 listopada. My na piknik żołnierski zapraszamy do jednostki 10 listopada. Ten wspaniały koncert był zresztą planowany już długo wcześniej dzięki staraniom pułkownika rezerwy Ryszarda Matuszewskiego, a jego słodką tajemnicą jest jak zdołał tak rozchwytywany w tym świątecznym czasie zespół sprowadzić do Łomży. Bardzo się z tego cieszę, bo nie ma to jak budowanie więzi społeczeństwa z armią i armii ze społeczeństwem. Święto Niepodległości jest takim czasem, że należy to wspólnie  robić – powiedział pułkownik Paweł Gałązka.

Bogurodzica, pieśni czasów Insurekcji Kościuszkowskiej, powstań XIX wieku. Czasy Legionów Józefa Piłsudskiego i odzyskania Niepodległości, czy wreszcie Września 1939 i Powstania Warszawskiego. Artyści w mundurach i strojach z różnych epok za pomocą pieśni i tańca zabrali kilkuset widzów koncertu w porywającą podróż przez muzyczną historię polskiego oręża i patriotyzmu.

źródło: wrotapodlasia.pl

Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP
Foto: fot. UMWP

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę