Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Nowy przejazd przez Kolno

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych drogowcy puścili ruch samochodów w obu kierunkach na wyremontowanej drodze krajowej nr 63 przebiegającej przez Kolno. Drogowcy mówią, że odcinek jest niemal gotowy. - Do uzupełnienia zostały jeszcze fragmenty oznakowania poziomego, trwają też prace porządkowe – podaje Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA, która zlecała prace warte 27 milionów złotych.

Droga krajowa nr 63 przebiega przez sam środek Kolna. Duży ruch na tej trasie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, powodował uciążliwości dla mieszkańców, którzy mieli problemy z przedostaniem się na drugą stronę drogi. Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i buduj”. Umowę z wykonawcą – konsorcjum na którego czele stanęła łomżyńska firma PBK – podpisano na początku 2017 r. W maju ubiegłego roku rozpoczęły się roboty budowlane, a dla kierowców jadących przez Kolno dodatkowe utrudnienia. 
Cały przebudowywany odcinek miał długość niemal 2,5 km. Drogowcy rozbierali i wzmacniali konstrukcję jezdni, ale także wybudowano rondo, a na dwóch skrzyżowaniach zainstalowano pierwsze w Kolnie sygnalizatory  świetlne. Powstały też nowe chodniki, zatoki autobusowe i ścieżka rowerowa wraz z oddzieloną od drogi kładką nad rzeczką Łabna. 
Dziś, w czwartek 31 października, drogowcy zdecydowali o puszczeniu ruchu samochodów w obu kierunkach po wyremontowanej jezdni, choć inwestycja nie została jeszcze zakończona. - Roboty powinny zakończyć się do 20 listopada i do tego też dnia przewidywane jest uzyskanie zezwolenia na użytkowanie kładki dla rowerów – podaje Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku.

Foto:
Foto:
Foto:
cz
cz, 31 października 2019 14:52
Data ostatniej edycji: cz, 31 października 2019 14:55:04

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę