Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zbójeckie opłaty

Od 1 listopada mieszkańcy gminy Zbójna więcej będą płacić za śmieci. Władze gminy podniosły stawki tzw. podatku śmieciowego o 50% w przypadku śmieci niesegregowany i ponad 65% w przypadku segregowanych. Mieszkańcy będą mogli trochę zaoszczędzić, jeśli sami zagospodarowują bioodpady w przydomowych kompostownikach.

Na terenie gminy Zbójna podatek śmieciowy ustalony jest „od mieszkańca”.  Dotychczas stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosiła 15 zł miesięcznie od jednego mieszkańca jeśli odpady były segregowane i 40 zł miesięcznie od jednego mieszkańca nie były zbierane w sposób selektywny. 
Od 1 listopada, zgodnie z uchwałą radnych gminy, mieszkańców będą obowiązywały już nowe stawki. Opłaty zostały bardzo podniesione. Nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które są zbierane w sposób selektywny wynosi aż 25 zł miesięcznie od jednego mieszkańca. Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, radni gminy ustalili podwyższoną stawkę opłaty w wysokości 60 zł od jednego mieszkańca za każdy miesiąc niewypełniania obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

Mieszkańcy Zbójnej segregujący odpady będą mogli nieco na śmieciach zaoszczędzić, jeśli sami zagospodarują ich część. Władze gminy ustaliły zwolnienie z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy zagospodarowują bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostownikach przydomowych. Wówczas stawka opłaty za śmieci od jednego mieszkańca zostanie obniżona o 5 zł, czyli będzie wynosiła 20 zł miesięcznie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę