Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Łobodziński stracił i odzyskał fotel lidera VWC

Biegający po schodach najwyższych wieżowców na całym świecie z logiem Łomży na koszulce Piotr Łobodziński w minione dwa weekendy zaliczyła dwa starty z cyklu Vertical World Circuit w Shanghaju oraz Dubaju. Po pierwszym z nich stracił fotel lidera VWC, ale po następnym znowu go odzyskał.

Piotr Łobodziński od kilku lat jest zawodnikiem LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Teraz prezes klubu Andrzej Korytkowski poinformował o dwóch kolejnych startach utytułowanego zawodnika. 
- 20 października w Shanghaju zawody nie poszły w 100% z założeniami zawodnika LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, gdyż po zeszłorocznym triumfie Łobodziński liczył również na wygraną – przekazuje Korytkowski. - Niestety tym razem musiał uznać wyższość swego odwiecznego rywala - Marka Bourna z Australii. Bilans starć obu schodobiegaczy w biurowcu IFC jest na korzyść Australijczyka 4 do 2, ale jak już wspominał Łobodziński w poprzednich latach, nie przepada on za tą klatką schodową. Już po 5 dniach przerwy Łobodziński stanął ponownie na starcie podczas kolejnej odsłony VWC w Dubaju na 52 piętrowy hotel Emirates Towers. Na swoim koncie lekkoatleta z Łomży miał już wygrane w tych zawodach w latach 2016 i 2017 oraz dzierżył rekord trasy wynoszący 7:09. Tym razem na starcie zabrakło rywala z Australii, więc nasz schodobiegacz mógł się czuć dość bezpieczny. Ostatecznie wygrał pewnie ustanawiając nowy rekord trasy i łamiąc barierę 7 minut – opisuje Korytkowski. 

Sam Łobodziński bieg w Dubaju komentował następując: Udało mi się jako pierwszy wbiec do klatki schodowej co pozwoliło mi na kontrolowanie przebiegu rywalizacji. Nie byłem za bardzo naciskany przez rywali i dość pewnie odniosłem 12 zwycięstwo na schodach w tym sezonie. Ponownie obejmę fotel lidera VWC, a przed nami, po odwołaniu zawodów w Hong Kongu, jedynie finał tegorocznego cyklu, który odbędzie się 10 listopada w Osace. Czas wrócić teraz do Polski i wykonać kilka kluczowych treningów.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
śr, 30 października 2019 14:07
Data ostatniej edycji: śr, 30 października 2019 14:10:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę