Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Nowy dyrektor w pogotowiu

Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda jest już nowym dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Zarząd województwa powołał go na to stanowisko na 6 lat i ustalił jego wynagrodzenie na 12 500 zł miesięcznie. Nowy dyrektor pogotowia może też kontynuować dotychczasowe zatrudnienie w PWSIiP, o ile nie będzie ono kolidować z wykonywaniem obowiązków związanych z zarządzaniem pogotowiem.

Sławomir Dariusz Szajda w połowie października wygrał konkurs rozpisany przez zarząd województwa podlaskiego na nowego dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży. Jak informował wówczas Urząd Marszałkowski ukończył on studia wyższe na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Białymstoku na kierunku analityka medyczna. Posiada specjalizację I stopnia z laboratoryjnej diagnostyki klinicznej oraz stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia oraz studia podyplomowe w zakresie higieny i epidemiologii w opiece zdrowotnej. Jest również absolwentem studiów I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku.

Szajda zgodnie z uchwałą zarządu województwa został powołany na dyrektora łomżyńskiego pogotowia na okres 6 lat od 28 października 2019 r. do 27 października 2025 r. Dziś Urząd Marszałkowski w Białymstoku opublikował także dwie inne uchwały zarządu województwa związane z powołaniem nowego dyrektora łomżyńskiego pogotowia.
Pierwsza z nich dotyczy ustalenia jego wynagrodzenia:
Z dniem 28 października 2019 r. przyznaje się Panu Sławomirowi Dariuszowi Szajda Dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży wynagrodzenie miesięczne w wysokości 12 500,00 zł.

Druga uchwała to wyrażenie zgody na wykonywanie dodatkowej pracy:
Wyraża się zgodę Panu Sławomirowi Dariuszowi Szajda – Dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży na kontynuację zatrudnienia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Jak zapisano w zarządzeniu wykonywanie dodatkowej pracy nie może kolidować z wykonywaniem obowiązków związanych z zarządzaniem pogotowiem.

cz
wt, 29 października 2019 11:35
Data ostatniej edycji: wt, 29 października 2019 12:11:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę