Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Barbarzyński akt wobec dziecka

Prokuratura Okręgowa w Łomży postawiła zarzuty Aleksandrosowi M. To on miał się opiekować małą - niespełna półtoraroczną dziewczynką, ale znęcał się nad nią - bił, przypalał papierosem, a następnie doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej. Śledczy z Łomży zapowiadają skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie barbarzyńskiego oprawcy.

Do tragicznych wydarzeń doszło w sobotę. Około 2. po północy z soboty na niedzielę rodzice przywieźli do szpitala w Łomży poobijane dziecko. Lekarze zdecydowali, że obrażenia są zbyt poważne i skierowano je do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, a o zdarzeniu poinformowali policję. W Białymstoku lekarze ustalili, że dziewczynka ma obrażenia głowy, twarzoczaszki, kończyn górnych i dolnych, ale również okolic intymnych.
Policja bardzo szybko zatrzymała mężczyznę, który miał odpowiadać za te obrażenia dziewczynki. To członek rodziny, który miał opiekować się dzieckiem. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Dziś w Prokuraturze Okręgowej w Łomży usłyszał zarzuty. 
Aleksandros M. działając ze szczególnym okrucieństwem, miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad piętnastomiesięczną małoletnią. Mężczyzna uderzał dziewczynkę po całym ciele, przypalał żarem papierosa, a następnie doprowadził małoletnią do poddania się innej czynności seksualnej, w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała stanowiących naruszenie czynności narządu ciała na okres poniżej siedmiu dni.
- W dniu dzisiejszym do Sądu Rejonowego w Łomży zostanie skierowany wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – zapowiada Prokuratura Okręgowa w Łomży.

Aleksandrosowi M. prokuratorzy postawili zarzuty popełnienia przestępstw opisanych w art. 197 § 3 pkt 2 w zw. z art. 197 § 4, art. 207 § 1a oraz art. 157 § 2 kodeksu karnego. Grozi mu od 5 do 12 lata więzienia. 

Art. 197
§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:
wspólnie z inną osobą,
wobec małoletniego poniżej lat 15,
wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 4. Jeśli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.

Art. 207
§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Art. 157
§ 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

cz
pon, 28 października 2019 14:34
Data ostatniej edycji: wt, 29 października 2019 10:04:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę