Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Prezes „Perspektywy” o parkingu przy Rycerskiej

- Chciałbym, aby redakcja zajęła się sprawą zamiany miejsc parkingowych z prywatnym przedsiębiorcą w Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa na parkingu przy ulicy Rycerskiej 10 w Łomży, ponieważ Pan prezes unika odpowiedzi – pisze Czytelnik do portalu 4lomza.pl. - Otóż 2 lata temu prywatny przedsiębiorca dobudował blok do budynku spółdzielni oraz zrobił parking dla swoich mieszkańców, oddalony o około 100 metrów od ich klatki, lecz żaden z mieszkańców nie korzystał z tamtych miejsc, zajmując parking spółdzielni, który znajduje się bliżej ich bloku.

- Potem przedsiębiorca postawił 2 bramki z napisem „miejsce prywatne” na miejscach spółdzielni, zabierając tym samym parking mieszkańcom – kontynuuje Czytelnik. - Prezes mówi, że ta zamiana była korzystna dla nas, bo zyskaliśmy 4 miejsca, a przedsiębiorca wziął tylko dwa. Jakim prawem Prezes zamienia miejsca i to mieszkańcy spółdzielni muszą parkować dalej od swojego miejsca zamieszkania, a pan przedsiębiorca pod swoim prywatnym blokiem? 
Czytelnik zadaje dalszą serię pytań: czy taka zamiana jest legalna, czy prezes mógł to zrobić bez konsultacji z mieszkańcami oraz „a może to kolesiostwo?” - zastanawia się, uzupełniając historię o jeszcze jedno: „z tego, co wiem, przedsiębiorca planuje taką samą zamianę z miastem, gdyż jedna linia parkingu należy do miasta... Proszę o zainteresowanie się opisanym tematem”.

Poprosiliśmy prezesa SM Perspektywa Leszka Konopkę o zajęcie stanowiska w zgłaszanej przez Czytelnika sprawie. Przedstawiamy nadesłaną w czwartek, 24. 10., odpowiedź prezesa w całości.
W 2017 r. na podstawie Umowy z właścicielem budynku Księżnej Anny 22A (dobudowany budynek to ocieplenie szczytu lewego Księżnej Anny 22) zostały wybudowane na korzystnych warunkach finansowych 24 miejsca parkingowe, z tym, że 14 dla mieszkańców budynku Rycerska 8 i 10.
W roku 2019 na podstawie pisemnego porozumienia z Zarządem Spółdzielni została dokonana zamiana 2 miejsc na 4, a więc z korzyścią dla mieszkańców budynku Rycerska 8 i 10. 
4 miejsca parkingowe są przedłużeniem starego parkingu od strony Szosy Zambrowskiej, a odległość do tych budynków jest zbliżona, około 30 metrów.
Zamiana tych miejsc została pozytywnie przyjęta przez mieszkańców tych bloków.
Zarząd Spółdzielni działał w imieniu wszystkich mieszkańców i jest to Zarząd powierzony.
Dodatkowo informuję, że nie będzie zmniejszania ilości miejsc parkingowych od strony działki miejskiej.

Prezes Zarządu
Leszek A. Konopka


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę