Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

Wybór najlepszego monitoringu do sklepu – różne rodzaje i funkcjonalności

Kamery do monitoringu znacznie zwiększają bezpieczeństwo każdego sklepu. Ograniczają ryzyko włamania, a w przypadku jego zaistnienia umożliwiają sprawną identyfikację sprawców. Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu monitoringu?

Wybór monitoringu do sklepu – najważniejsze rodzaje

Systemy bezpieczeństwa stają się coraz powszechniej stosowane, gdyż faktycznie ograniczają ryzyko niepożądanych sytuacji. Jednym z najważniejszych elementów systemu zabezpieczeń są kamery, czyli „oczy” całego systemu.

Wybierając monitoring do sklepu, trzeba rozważyć konkretny rodzaj kamer. Do rejestrowania wnętrza sklepu należy wybrać kamery przeznaczone do monitoringu wewnętrznego. Pierwszym rodzajem takich produktów są popularne, półokrągłe kamery kopułowe. Bardzo ważną i unikalną zaletą tego rodzaju urządzeń jest fakt, że z zewnątrz nie sposób dostrzec, w którym kierunku kamera jest zorientowana. Dzięki temu niezależnie od tego, w którym miejscu się przebywa, można czuć się obserwowanym. Zwiększa to powstrzymanie się potencjalnych napastników od dokonania grabieży.

W zastosowaniach wewnętrznych popularne są także kamery tubowe, których kształt przypomina walec. Mają dobre parametry, mogą być wyposażone w dodatkowe oświetlenie punktowe i są dość odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne (mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz).

Kluczowe parametry kamer do monitoringu

Przed zakupem warto porównać ze sobą różne produkty, aby ostatecznie wybrać ten najlepszy. Na co jednak zwrócić uwagę?

Najważniejszym parametrem jest jakość rejestrowanego obrazu. Współcześnie jedną z najgorszych jakości w przypadku nowoczesnych sprzętów jest jakość HD. Aby uzyskać obraz pozwalający na dostrzeżenie największych detali (np. dokładnego oglądu twarzy), warto wyposażyć się w kamery w jakości Full HD lub nawet Ultra HD. Należy jednak pamiętać, że odtworzenie takiego obrazu będzie wymagało bardziej zaawansowanego komputera, centrali alarmowej i pojemniejszego dysku twardego.

Kolejnym ważnym aspektem jest sposób podłączenia. Kamera może być podpięta kablem zasilającym i kablem analogowym. W nowszych wersjach (CCTV IP) ma się do czynienia z kablem zasilającym i ethernetowym. Niektóre kamery mogą z kolei przesyłać obraz za pomocą bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Jeszcze inną alternatywą jest skorzystanie z kamer do monitoringu PoE. Technologia Power over Ethernet umożliwia przesył informacji za pomocą kabla ethernetowego. Nie trzeba również podłączać kabli elektrycznych, gdyż wówczas to ethernetowy odpowiada za dostarczenie energii do pracy. Ostatnie rozwiązanie polecane jest w przypadku montażu wielu urządzeń rejestrujących, gdyż pozwala zaoszczędzić koszty przeprowadzania okablowania.

tekst płatny

JJS
pon, 28 października 2019 09:34
Data ostatniej edycji: pon, 28 października 2019 09:36:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę