Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowy asfalt na Wojska Polskiego

Firma BIK-Projekt, realizująca remont ulicy Wojska Polskiego w Łomży, wylewa pierwsze odcinku nowej jezdni. Zgodnie z planem remont odcinka ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z Sikorskiego i Polową ma potrwać do 29 listopada.

Ulicy Wojska Polskiego to jedna z najbardziej obciążanych ruchem ulic w mieście. Wiodą nią - i ul. Zjazd - dwie drogi krajowe nr 61 oraz 63, którymi przez Łomżę przejeżdża nawet do 20 tysięcy pojazdów. Co czwarty z nich to ciężarówka. Ciężkie samochody głównie jadące tranzytem do i z państw nadbałtyckich skutecznie zniszczyły jezdnie. Ze względu na ogromne koszty ich napraw władze miasta wykonują je kawałkami. W 2014 roku prowadzono gruntowny remont Wojska Polskiego od Placu Tadeusza Kościuszki do skrzyżowania z Polową. W latach 2017 i 2018 remontowano ulicę Zjazd, znajdującą się po drugiej stronie ronda na Placu Kościuszki. W tym roku remontowany jest odcinek ul. Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Polową do skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego. To tylko 740-metrów. Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia. Remont obejmuje wymianę jezdni wraz z jej podbudową, wymianę krawężników na granitowe oraz budowę kanalizacji deszczowej wraz z nowym kanałem o średnicy 80 cm, który miałby zapobiec zalewaniu skrzyżowania Wojska Polskiego i Polowej oraz okolicznych terenów podczas większych opadów deszczu. W tracie tegorocznych prac nie będą wymieniane chodniki wzdłuż ulicy, które miałby zostać wyremontowane w przyszłości. Już bez nich koszt prac wynosi 7,5 mln zł. Prawie 3,5 mln zł miasto otrzymało z Budżetu Państwa w ramach podziały tzw. rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę