Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Dlaczego lokalizatory GPS są coraz bardziej popularne?

Lokalizator GPS jest już popularnym wyborem wśród osób poszukujących sposobu na skuteczne zarządzanie firmową flotą samochodową. Różnorodność jego funkcji sprawdza się nie tylko u klientów indywidualnych, ale też przedsiębiorców. Jakie ma konkretne zalety i z czego wynika moda na niego? Te wszystkie informacje znajdziecie w poniższym artykule!

Zalety lokalizatora GPS

Urządzenia śledzące, w których to zainstalowano nadajnik GPS, są zbawienne, gdy konsument oczekuje dokładnego pozycjonowania floty pojazdów samochodowych. Jego nabycie związane z posiadaniem dostępu do specjalistycznej platformy, która to monitoruje aktualną i archiwalne lokalizacje danych aut posiadanych przez daną firmę. Co więcej, dzieje się to niezależnie od miejsca, w którym znajduje się przedsiębiorca, czy fleet menager (osoba zarządzająca taborem). Przy tym mają oni stały kontakt z kierowcami, co pozwala im na szybkie i sprawne sprawdzenie tego, czy korzystają z pojazdów służbowo, czy prywatnie.

Nie oznacza to jednak, że monitoring GPS jest jedynie domeną dla działań biznesowych/logistycznych. Załóżmy, że rodzice pożyczają dziecku swój samochód na wieczór i chcą mieć pewność co do jego bezpieczeństwa (oraz samego bolidu) lub partner ma wątpliwości co do tego, gdzie co wieczór wyjeżdża jego partnerka. Jeśli w obu przypadkach w pojazdach jest lokalizator, to mają oni wszelkie niezbędne informacje za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Warto też przywołać ludzi chcących zaoszczędzić na eksploatacji paliwowej, ponieważ wspomniane urządzenie wspiera eco driving, będący sposobem jazdy niwelującym przejeżdżanie niepotrzebnych kilometrów na zbyt dużych obrotach silnika.

Inne możliwości zastosowania lokalizatora GPS

Powyższe zastosowania lokalizatora nie są jedynymi. Jego nieoczywistą z początku funkcją jest wewnętrzny system mający na celu przeciwdziałanie ewentualnej kradzieży. Samochód, szczególnie tej z nowej linii danej marki jest atrakcyjnym przedmiotem dla złodziei. Właściciel posiadający wspomnianą wcześniej aplikację nie traci informacji na temat tego, gdzie obecnie znajduje się zguba, co pomoże w jej szybkim odzyskaniu.

Przy pomocy monitoringu można też zwiększyć poziom obsługi konsumenckiej, ponieważ w razie potrzeby fleet menager oddelegowuje wolny pojazd z taboru do najbliższego klienta, co przekłada się na szybką i skuteczną jego obsługę.

tekst płatny

JJS
cz, 24 października 2019 16:21
Data ostatniej edycji: cz, 24 października 2019 16:24:03

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę